• facebook
 • rss
 • Broń z Radomia dla polskiej armii

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 21.09.2016 12:25

  Radomska Fabryka Broni "Łucznik" dostarczy polskiej armii ponad 3 tys. karabinów szturmowych 96 beryl i miniberyl.

  Radom jest jedynym producentem tej broni. Jest to przykład polskiej konstrukcji strzeleckiej o wysokich walorach użytkowych. Karabinek beryl jest bronią trwałą, sprawdzoną w trudnych warunkach na realnym polu walki.

  - Jako firma branży zbrojeniowej czujemy się odpowiedzialni za wyposażenie polskiego żołnierza w najwyższej jakości, niezawodny, nowoczesny sprzęt. Jesteśmy dumni, że to właśnie nasze wyroby posłużą utrzymaniu bezpieczeństwa naszego kraju - mówi Adam Suliga, prezes Zarządu Fabryki Broni.

  Umowę podpisali prezes Suliga i płk Piotr Imański, pierwszy zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia. Umowa dotyczy dostawy 3034 szt. 5,56 mm kbs wz. 96 beryl i 209 szt. 5,56 mm kbk wz. 96 miniberyl. Łączna wartość kontraktu opiewa na kwotę nieco ponad 19 mln zł brutto.

  - Cieszymy się, że Inspektorat Uzbrojenia po raz kolejny obdarzył Polską Grupę Zbrojeniową zaufaniem. Indywidualne wyposażenie żołnierza, do którego zalicza się także broń strzelecka, jest jednym z najważniejszych elementów zapewniających bezpieczeństwo na polu walki, a także stanowi o skuteczności prowadzonych działań operacyjnych - mówi Maciej Lew-Mirski, członek Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA.

  - 5,56-milimetrowy karabinek szturmowy wz. 96 beryl i subkarabinek miniberyl to bronie automatyczne przeznaczone dla pododdziałów piechoty, wojsk desantowych oraz innych rodzajów sił zbrojnych. Charakteryzuje je celność, niezawodność, trwałość i odporność na wpływ niekorzystnych warunków środowiska. Dzięki małym rozmiarom miniberyl jest łatwy do przenoszenia i do walki w pomieszczeniach zamkniętych. Na wszystkie elementy beryla Fabryka Broni uzyskała świadectwa ochrony w postaci wspólnotowego wzoru przemysłowego - informuje Hanna Węglewska, rzecznik prasowy, dyrektor Biura PR Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

    Umowę podpisali Adam Suliga, prezes Zarządu Fabryki Broni, i płk Piotr Imański, I zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia
  Archiwum PGZ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół