• facebook
 • rss
 • Policja zbroi się w Radomiu

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 22.09.2016 20:20

  Fabryka Broni "Łucznik" - Radom Sp. z o.o. i Komenda Główna Policji zawarły kontrakt na dostawę 1000 szt. pistoletów samopowtarzalnych P99 kaliber 9 x 19 mm parabellum. Umowa ma być zrealizowana do końca listopada br. Jej wartość to ponad 1,6 mln zł.

  O walorach pistoletu opowiada Hanna Węglewska, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Zbrojeniowej. - Pistolet samopowtarzalny P99, kal. 9 x 19 mm parabellum przeznaczony jest zarówno dla policji oraz innych służb mundurowych, jak i do ochrony osobistej. To nowoczesna broń, wyróżniająca się nie tylko ergonomią, ale również niezawodnością działania. Pistolet można bezpiecznie nosić z nabojem w komorze nabojowej, co zapewnia możliwość natychmiastowego oddania pierwszego strzału. P99 jest dostosowany dla strzelców prawo i leworęcznych. Wykonany jest z polimeru i posiada możliwość zamontowania oświetlenia taktycznego lub laserowego wskaźnika celu.

  - Fabryka Broni dysponuje najwyższej jakości bronią dedykowaną służbom mundurowym. Umowa z Komendą Główną Policji jest kolejnym zawartym w niedługim czasie kontraktem na P99. Naszym atutem i tym, co przyciąga klientów, jest najwyższa jakość i niezawodność oferowanych przez nas produktów. Polscy funkcjonariusze dobrze znają naszą broń. Warto przypomnieć, że pierwsze radomskie pistolety samopowtarzalne P99 trafiły do polskiej Policji już w 2001 roku - mówi Adam Suliga, prezes zarządu Fabryki Broni.

  - Pistolety P99 to nowoczesna broń, która stanowi podstawowe wyposażenie polskich policjantów. Dzisiejszy kontrakt jest kolejnym etapem doposażenia funkcjonariuszy w nowe egzemplarze dobrze znanej nam broni. Realizacja dostawy pozwoli na wycofanie ze służby kolejnych jednostek przestarzałej technologicznie broni P64 i P83 - mówi insp. dr Małgorzata Borowik, dyrektor Biura Logistyki Policji.

  Oprócz polskiej Policji w P99 wyposażone są służby mundurowe Straży Granicznej, Służby Celnej i Służby Więziennej. Właścicielem licencji P99 jest firma Carl Walther GmbH, z którą Fabryka Broni współpracuje od 1998 roku.

    P99 to nowoczesny samopowtarzalny pistolet wykonany z polimeru, dostosowany dla strzelców prawo i leworęcznych
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół