• facebook
 • rss
 • Czynią wielkie dzieła

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 25.09.2016 21:37

  Uroczyste wprowadzenie nowych funkcjonariuszy na urzędy do Rady Rycerzy Kolumba nr 16385 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, działającej przy radomskiej katedrze.

  Zanim rozpoczęła się ta uroczystość, Rycerze Kolumba z rodzinami uczestniczyli w Mszy św. w radomskiej katedrze, której przewodniczył bp Piotr Turzyński, Rycerz Rady Kolumba nr 16385.

  - Bronią sławy, czynią dzieła wielkie i mniejsze. To są już tysiące czy setki tysięcy w świecie Rycerzy Kolumba. To wielkie dzieło, które przyszło do Polski - mówił biskup.

  Uroczystość wprowadzenia Funkcjonariuszy Rady na swoje funkcja poprowadził Delegat Rejonowy brat Leszek Jagiełło. - W życiu człowieka pojawia się wiele możliwości wzrostu duchowego, poprawy bytu materialnego, możliwości naprawy zaniedbań, pomyłek i podjęcia planów na dalszą przyszłość. Nowi funkcjonariusze, którzy dziś obejmujecie swoje urzędy, ufam, że przydacie chwały dobroczynnej działalności Rady oraz sprawicie, że ta działalność będzie miała jeszcze większe znaczenie dla Kościoła i w ten sposób przyczynicie się do rozsławienia zakonu Rycerzy Kolumba - mówił brat L. Jagiełło.

  Insygnia, symbole danej im władzy wszystkim braciom obejmującym nowe stanowiska przekazał Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce brat Andrzej Anasiak.

  Na urząd kapelana Rady nr 16385 został powołany ks. kan. Krzysztof Ćwiek, proboszcz radomskiej katedry, i to on jako pierwszy otrzymał insygnia. Kapelan zajmuje kluczową pozycję w Radzie i jest odpowiedzialny za rozwój duchowy jej członków. Kolejną osobą, która otrzymała insygnia, był Wielki Rycerz brat Wojciech Barankiewicz, wybrany na tę funkcję przez współbraci.

  Wielki Rycerz jest bezpośrednio odpowiedzialny jest za działalność i sukcesy Rady. W Radzie obecnie jest 32 rycerzy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół