• facebook
 • rss
 • 17 na osiemnastkę

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 28.09.2016 00:11

  XVIII Prezentacje Pieśni Pielgrzymkowej i Religijnej Zwoleń 2016 "Na pielgrzymim szlaku" przeszły już do historii. W tegorocznej edycji konkursu zaprezentowało się 17 zespołów.

  Wykonawcy przyjechali ze Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Jastrzębi, Strykowic, Przyłęku, Miedzierzy, Kozienic, Wólki Łagowskiej i Ługów. Nie zabrakło też zespołów gospodarzy. Impreza odbywała się na estradzie, na placu Kochanowskiego w Zwoleniu. - Bardzo się cieszę, że nasz przegląd pielgrzymkowy odradza się. Zmieniliśmy trochę jego konwencję. Teraz to pieśń pielgrzymkowa i religijna. Mogą brać w nim udział dzieci, młodzież i dorośli. To sprawiło ożywienie całego przeglądu - powiedział ks. kan. Bernard Kasprzycki, proboszcz z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu.

  Wykonawców oceniało jury w składzie: ks. Andrzej Zarzycki - przewodniczący, Elżbieta Nowakowska - pomysłodawca i realizator pierwszych edycji Pielgrzymiego Szlaku, Anna Chołuj - nauczyciel muzyki. Po wysłuchaniu wszystkich zespołów komisja przyznała Grand Prix w wysokości 1000 zł, ufundowane przez burmistrza Zwolenia Bogusławę Jaworską (ze środków Gminnej Komisji do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Zwoleniu) dla zespołu „Avista” z parafii pw. Świętej Rodziny w Kozienicach.

  I miejsce przypadło scholi Vox Dei z parafii pw. Matki Bożej w Miedzierzy, a nagrodę ufundował ks. Bernard Kasprzycki. Nagrodę dla laureatów miejsca drugiego ufundował Waldemar Urbański, starosta zwoleński. Otrzymała ją „Schola Dzieci Jezusa” z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Przyłęku. Trzecie miejsce komisja przyznała dla „Kwartetu Dynamicznego” z PG im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu. Tu fundatorem nagrody był Stanisław Figurski z firmy Auto Centrum s.c.

  - Utwory wykonane były przez zespól „Avista” idealnie czysto, był wielogłos, przemyślany akompaniament, dynamika. Ta grupa jest grupą pielgrzymkową, oni czują ten klimat - mówił ks. Zarzycki.

  Organizatorzy XVIII Prezentacji Pieśni Pielgrzymkowej i Religijnej Zwoleń 2016 "Na pielgrzymim szlaku" to: Dom Kultury w Zwoleniu, parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Zwoleniu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół