• facebook
 • rss
 • Tyle dzieł sztuki i tyle serca

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  |

  Foto Gość

  dodane 03.10.2016 15:05

  To była 2. Aukcja Charytatywna "Tworzyć By Pomagać" prac artystów plastyków związanych z Radomiem. Tym razem na rzecz dwuletniego Miłosza chorego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni).

  Aukcja odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych, w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego. Imprezę prowadziła Beata Drozdowska, dyrektor Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”, a licytację Wojciech Szymański. Przy prezentowaniu prac, a było ich ponad 60, pomagali wolontariusze Caritas.

  - Miłoszek cierpi na chorobę genetyczną z która musi walczyć on i jego rodzice. Choroba pociąga za sobą nieprzewidziane koszty, chłopiec wymaga bardzo intensywnej i kosztownej terapii. Stad pomysł, aby tę imprezę zorganizować właśnie na rzecz Miłosza. Chcemy mu dalej pomagać. Jeszcze w tym roku zaprosimy na kolejne działania artystyczne, w czasie których będziemy zbierać pieniądze na rehabilitację dla chłopca - powiedziała prowadząca ten wieczór Beata Drozdowska, dyrektor Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”. Podziękowała też artystom, którzy przekazując swoje prace odpowiedzieli na apel Jana Kutkowskiego, pomysłodawcy i współorganizatora imprezy.

  „Hasło dzisiejszej aukcji - „Tworzyć By Pomagać”, nadaje sztuce charakter utylitarny. Uczestniczenie w aukcji jest odpowiedzią artystów, ludzi wrażliwych nie tylko na piękno otaczającego świata, ale także na ludzkie cierpienie. Środki uzyskane z aukcji zostaną całkowicie przeznaczone na leczenie małego Miłosza” - tak Katarzyna Posiadała napisała we wstępie do katalogu towarzyszącemu wystawie.

  Udało się zebrać ponad 13 tysięcy złotych. Prace, które nie znalazły nabywcy, będą jeszcze raz licytowane w „Łaźni”.

  Artystom i tym, którzy na aukcję przyszli oraz jej organizatorom dziękował również J. Kutkowski. Szczególne podziękowania skierował do Katarzyny Posiadały, bo jak powiedział, wykonała ona ponad 50 proc. prac związanych z organizacją tego wydarzenia.

  Przez cały czas trwania imprezy uczestniczyli w niej rodzice Miłosza i bohater tego wydarzenia, który co prawda usnął przed samym zakończeniem aukcji, ale dzieciom w jego wieku można i trzeba to wybaczyć. - Dziękujemy, robimy wszystko, żeby Miłosz miał szansę być samodzielnym, czyli żeby miał szansę postawić swój pierwszy, samodzielny krok. Musimy dać z siebie wszystko, żeby miał szansę. Obecnie nie ma leku, który by pomógł, pozostaje tylko rehabilitacja. Dziękujemy, że mamy od państwa takie wsparcie, i że tu jesteście - powiedziała Agata Wasilewska, mama Miłosza.

  Organizatorzy 2. Aukcji Charytatywnej „Tworzyć By Pomagać” to: Caritas Diecezji Radomskiej, RKŚTiG „Łaźnia” i Jan Kutkowski.

  W programie tego wydarzenia znalazł się koncert Orkiestry Wojskowej w Radomiu pod dyrekcją kapitana Sławomira Ćwieka. Koncert tak bardzo się podobał, że orkiestra bisowała dwa razy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół