• facebook
 • rss
 • Okno cudu

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 11.10.2016 17:29

  Nad oknem życia w Radomiu pojawił się napis, którego tam nie ma i nie było, choć widzą go niektórzy.

  Tak to ma nasz Radom, że ma chytrą babę, choć w mieście żyje wiele wspaniałych kobiet. Ma także lotnisko, z którego w powszechnej opinii w naszym kraju nie latają samoloty, mimo że latają, np. do Pragi, Wrocławia, Lwowa czy Berlina. A teraz ma okno życia, nad którym środowiska lewicowe w cudowny sposób, choć ponoć dla wielu z nich cudów nie ma, widzą tajemne napisy.

  Ale dość żartów. Przypomnijmy. Jedna z feministek zamieściła na Twitterze zdjęcie okna życia z dopisaną informacją: „Okno życia, nie przyjmujemy noworodków z wadami genetycznymi!!! Brak chętnych na adopcję”. W rzeczywistości napisane jest tam: „Mamo - pozwól mi żyć!”.

  To okno życia w Radomiu. Czuwają nad nim siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Tego samego zgromadzenia, do którego należała św. s. Faustyna Kowalska. Zostało otwarte 1 czerwca 2009 r. i poświęcone przez abp. Zygmunta Zimowskiego. W 2012 r. siostry znalazły w nim dziewczynkę, której nadały imię Marysia. - Dla tego jednego dziecka warto było otworzyć to okno - mówiła wówczas przełożona klasztoru.

  Dziś oburzenie manipulacją, a raczej kłamstwem, wyraził ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas: – Pomagamy wielu niepełnosprawnym. Ten zmieniony napis nad oknem życia to szkaradny opis naszego dzieła. Stanowczo sprzeciwiam się, by ktoś wykorzystywał w ten sposób placówki, które pomagają drugiemu człowiekowi - powiedział. 

  W uczciwej debacie stosuje się argumenty i to wielorakiego rodzaju. Gdy argumentów zaczyna brakować, nieuczciwy dyskutant zazwyczaj ucieka się do wyzwisk, inwektyw i krzyku. Gdy i tego zabraknie, a czasem zamiast tego, stosuje kłamstwo.

  Cóż dodać? Przychodzi mi tylko na myśl pewien biblijny tekst wracający do źródła kłamstwa. Mowa o diable. To fragment mowy Pana Jezusa z Ewangelii wg św. Jana: „Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa”.

  Dziś po południu zrobiliśmy zdjęcie okna życia. A jeśli ktoś myśli, że może napis zniknął, zapraszamy tutaj - to zdjęcie sprzed roku.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: OKNO ŻYCIA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół