• facebook
 • rss
 • Dni Opieki rozpoczęli dziennikarze

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 08.11.2016 15:25

  W skarżyskim sanktuarium MB Ostrobramskiej rozpoczęła się nowenna przed odpustem ku czci Matki Miłosierdzia.

  Przez kolejne Dni Opieki do sanktuarium przybywają przedstawiciele różnych grup, stowarzyszeń i organizacji. Jako pierwsi w kaplicy, jedynej w Polsce wiernej kopii wileńskiej Ostrej Bramy, stawili się pracownicy mediów.

  Po Mszy św. sprawowanej przed koronowanym wizerunkiem Matki Miłosierdzia obecni odmówili Koronkę do Bożego miłosierdzia i akt zawierzenia.

  Na konferencji prasowej ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium, omówił program nowenny.

  - Jak i w poprzednich latach, ulicami naszego miasta przejdzie Procesja zawierzenia. W sobotę 12 listopada o 17.00 poprowadzi ją bp Piotr Turzyński. 15 listopada o 10.00 rozpocznie się sympozjum pt. „Czyniący miłosierdzie”. Kulminacyjnym punktem tych wydarzeń będzie odpust ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej z udziałem abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego. Będzie on przewodniczył Mszy św. 16 listopada o 18.00. Włączamy się także w zbiórkę darów żywnościowych i ubrań dla wiernych z archidiecezji lwowskiej. Prosił o to abp. Mokrzycki - zapowiada kustosz.

  Ważnym wydarzeniem Dni Opieki będzie celebra w poniedziałek o 18.00.

  - Tego dnia odbędzie się zakończenie Roku Miłosierdzia i Wieczystej Adoracji. W dzień i w nocy wierni modlili się przez ponad 7,7 tys. godzin. Z inicjatywy Rycerzy Kolumba będą zbierane także datki za zakup inkubatora dla miejscowego szpitala. Na ten cel potrzeba ok. 50 tys. zł. Będzie to owoc Roku Miłosierdzia - mówi ks. Karbownik.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół