• facebook
 • rss
 • Abp Mokrzycki: Proszę o modlitwę za Ukrainę

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 16.11.2016 23:55

  Metropolita lwowski przewodniczył Mszy św. odpustowej w skarżyskiej Ostrej Bramie.

  - Księże arcybiskupie, witamy cię w skarżyskim sanktuarium MB Miłosierdzia jako świadka świętości Jana Pawła II. Lwów kojarzy nam się ze ślubami, jakie Matce Bożej złożył król Jan Kazimierz, ale też z miastem bliskim papieżowi Polakowi. Łączy się z nami i pozdrawia uczestników uroczystości bp Henryk Tomasik, który przebywa w Rzymie - mówił w słowie powitania bp Piotr Turzyński.

  Abp Mieczysław Mokrzycki, sekretarz św. Jana Pawła II w latach 1996-2005, a od 8 lat metropolita lwowski, przewodniczył Mszy św. odpustowej w sanktuarium MB Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej. - Przybywam tutaj jako pielgrzym, a więc jak każdy z was, bracia i siostry. Jestem tutaj jako pątnik, który prosi Maryję o pokój na Ukrainie, o zaprzestanie walk i krwawej przemocy. Moi drodzy, proszę też was o modlitwę za Ukrainę - mówił na zakończenie homilii.

  Obchody ku czci Matki Miłosierdzia rozpoczęły się w Skarżyskiej Ostrej Bramie już 6 listopada. - Mieliśmy nowennę, uroczyście zakończyliśmy Jubileusz Roku Miłosierdzia i związaną z nim wieczystą całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Były procesja zawierzenia ulicami miasta oraz sympozjum. Dziś jest kulminacja obchodów, Msza św. odpustowa. Bardzo się cieszę, że tej celebrze przewodniczy metropolita lwowski. U nas w sanktuarium, podobnie jak i w diecezji, zbieramy dary materialne dla Ukrainy, o które poprosił abp Mokrzycki. Ludzie odpowiedzieli ogromną ofiarnością. To znak chrześcijańskiej solidarności - mówi ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium.

  Tradycją minionych kilku lat, na zakończenie Mszy św. kapituła ostrobramska przyznała doroczne odznaczenie - medale „Dominae de Porta Aciali operibusque misericordiae deditus” (Pani z Ostrej Bramy i dziełom miłosierdzia oddany). W tym roku otrzymali je ks. Piotr Walkiewicz, Maria Fałczyńska i Parafialny Oddział Caritas działający przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu.

  Ks. Walkiewicz, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego radomskiej kurii, w ocenie kapituły zasłużył na wyróżnienie za szerzenie kultu Pani Ostrobramskiej w ramach organizacji całorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu w sanktuarium w związku z Nadzwyczajnym Rokiem Jubileuszu Miłosierdzia. M. Fałczyńska, jak zabrzmiał werdykt kapituły, otrzymała medal za pełne poświęcenia wieloletnie prowadzenie Domu Miłosierdzia przy sanktuarium MB Miłosierdzia. Natomiast wyróżniony Parafialny Oddział Caritas prowadzi działalność charytatywną w gminie Zwoleń, a szczególnie troszczy się o rodziny potrzebujące pomocy.

    Odpustowa Msza św. w sanktuarium MB Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół