• facebook
 • rss
 • Placówka numer trzy

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 02.12.2016 12:25

  Radomska Caritas otworzyła kolejną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Nowa placówka znajduje się w domu parafialnym w Drzewicy, w tzw. starej organistówce.

  By wypożyczyć sprzęt, trzeba zadzwonić pod numer 722 307 673 lub 691 054 440. - To telefony mój i mojej żony. Odbierzemy i ustalimy szczegóły. Oboje chcemy pomagać i zdecydowaliśmy, że będziemy dyspozycyjni. Razem z nami chce to robić również grono osób działających w Parafialnym Zespole Caritas. W razie jakiejś potrzeby jesteśmy też w stałym kontakcie z diecezjalną centralą Caritas - zapewnia Andrzej Reguła, prezes PZC.

  Do tej pory Caritas prowadziła dwie wypożyczalnie - jedną w Radomiu przy ul. Kościelnej 5 (diecezjalna centrala Caritas, os. Glinice) i drugą w Starachowicach przy parafii pw. MB Nieustającej Pomocy, ul. Pastwiska 21 (os. Wanacja). - Że taka placówka jest potrzebna w zachodniej części diecezji i tu, u nas, w samej Drzewicy, świadczy to, że zanim oficjalnie otworzyliśmy tę wypożyczalnię, już przekazaliśmy dwa sprzęty potrzebującym - mówi ks. Adam Płuciennik, proboszcz parafii w Drzewicy. - Taki punkt jest tu bardzo potrzebny. Cieszymy się, że udało się go zorganizować. Działa w budynku parafialnym, tzw. dawnej organistówce. Nie powstałby, gdyby nie zaangażowanie osób działających w naszym parafialnym zespole Caritas. Bardzo im dziękuję.

  - W każdej z naszych placówek zasada jest prosta: wypożyczanie sprzętu jest nieodpłatne. Pobieramy jedynie kaucję, którą zwracamy przy jego zwrocie. Co pół roku prosimy o informację, czy sprzęt nadal jest w użyciu. A ten sprzęt to kule, balkoniki, ale też specjalistyczne łóżka i koncentratory tlenu - informuje ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor radomskiej Caritas.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół