• facebook
 • rss
 • Świetlny tunel w Radomiu

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 07.12.2016 10:20

  - To nasza bożonarodzeniowo-noworoczna dekoracja - powiedział tuż po uruchomieniu iluminacji prezydent Radosław Witkowski.

  Świetlne iluminacje od lat rozświetlają centralny deptak Radomia. W tym roku jej nowym elementem jest tunel. Ma 100 m długości i stanął na odcinku ul. Żeromskiego, między ul. Moniuszki a Mickiewicza. Na jego uruchomienie przybyły istne tłumy radomian, wielu w mikołajowych czapkach.

  - To nasza bożonarodzeniowo-noworoczna dekoracja. W tym roku udało nam się wygospodarować pieniądze i zrealizować oryginalny produkt. Mam nadzieję, że będzie cieszył radomian i stanowił promocję naszego miasta w Polsce. Miasta rywalizują na iluminację świąteczną i mieszkańcy rywalizują między sobą, które miasto jest piękniejsze. Dziś możemy powiedzieć, że Radom jest piękny codziennie, ale w tym okresie świątecznym jest najpiękniejszy - mówił prezydent.

    Uruchomieniu świetlnej iluminacji towarzyszył koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Grandioso"
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  Oprócz tunelu w centrum Radomia zabłysło 10 km światełek i wiele innych ozdób. Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ozdobiły girlandy zawieszone na drzewach, ponad 100 ozdób wykonanych z węża świetlnego oraz kilka przewieszek zamontowanych nad ulicami. Na ulicy Żeromskiego stanęły też już figury świetlne, w tym anioł, fontanna oraz Mikołaj w saniach z reniferami.

  Poza deptakiem świetlne ozdoby pojawiły się również na ulicach Traugutta, Niedziałkowskiego, Focha, Malczewskiego, Kelles-Krauza, Kościuszki i na placu Jagiellońskim. Dodatkowo u zbiegu ulic Traugutta i Narutowicza staje 10-metrowa choinka.

    100-metrowy tunel stanął na deptaku przy ul. Żeromskiego, między ul. Moniuszki a Mickiewicza
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół