• facebook
 • rss
 • Parlament był tu jednogłośny

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 17.12.2016 12:10

  Na wieczorze opłatkowym spotkali się członkowie i sympatycy Stowarzyszenia "Środowisko Inicjatywa".

  Grupa zaczęła się tworzyć w 1999 r., gdy w Radomiu upadła większość zakładów pracy, a bezrobocie było jednym z najwyższych w Polsce. - Nie chodziło nam o politykę jako taką. Cały czas chodziło nam o człowieka, o integrację środowisk, o wspólne działania na rzecz poprawy sytuacji mieszkańców Radomia - mówi Lucyna Wiśniewska, prezes stowarzyszenia.

  Członkowie i sympatycy Inicjatywy realizujący te zadania na różnych polach spotkali się w PG nr 10 na dorocznym wieczorze opłatkowym.

  - Jest to taki szczególny czas. Zbliżają się wyjątkowe, rodzinne Święta. Ja mam zawsze wrażenie, jakby teraz niebo przybliżyło się trochę do ziemi. Tak wiele dzieje się wokół w polityce i w naszym życiu. Życzę państwu zdrowia, radości i pokoju i spokojnych dni w rodzinnym gronie. Dziękuję za cały rok pracy, za różne inicjatywy, jak nasze białe niedziele, konferencje. Jeśli Bóg pozwoli, będziemy działać nadal - powiedziała prezes.

  Za pracę Inicjatywy dziękował także bp Henryk Tomasik, a składając życzenia, powiedział: - Zbawiający Bóg jest mały, bliski i konkretny. Tę prawdę przypomniał papież Franciszek na Jasnej Górze. Ta prawda o takim Bogu objawia się szczególnie w tajemnicy Bożego Narodzenia. Spełniły się oczekiwania wielu pokoleń, spełniły się słowa proroków. Spełnił się Boży plan: Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami. Składając życzenia, chcę Państwu podziękować za podejmowane prace na chwałę Pana Boga, dla drugiego człowieka i dla Kościoła.

  Mówiąc o pracy dla Kościoła ordynariusz wspomniał tegoroczne Światowe Dni Młodzieży, bo i tutaj Inicjatywa była także zaangażowana. - W różny sposób uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Światowe Dni Młodzieży były pięknym wyznaniem wiary, jak mówił św. Jan Paweł II, ikoną młodego pielgrzymującego Kościoła. W parlamencie stało się coś wyjątkowego podczas tej kadencji. Specustawę o ŚDM poparli wszyscy posłowie, nie było nawet jednego głosu wstrzymującego się. ŚDM pokazał piękna Polskę, dobrych ludzi, naszą pobożność, kulturę, gościnność i kuchnię. Szanowni państwo, niech Chrystus, który jest światłem, rozpromienia wszystkie drogi. On, który jest mocą, niech dodaje sił, abyśmy wszyscy kształtowali siebie i środowisko w duchu Ewangelii, aby Bóg był uwielbiony, On, który jest mały, bliski i konkretny.

  Z lewej Lucyna Wiśniewska   Członkowie i sympatycy Inicjatywy spotkali się w PG nr 10
  Z lewej Lucyna Wiśniewska
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół