• facebook
 • rss
 • Miejska wigilia

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 20.12.2016 21:40

  V Spotkanie Wigilijne odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Na zaproszenie organizatorów licznie odpowiedzieli mieszkańcy.

  - Mamy niepowtarzalną okazję tworzyć wspólnotę. Możemy wspólnie pobyć ze sobą, razem śpiewać kolędy i co najważniejsze - złożyć sobie życzenia i przeżyć w tej wspólnocie narodziny Chrystusa naszego Króla - powiedział poseł Robert Telus, jeden z organizatorów wigilii. Razem z nim te spotkania organizują miejscowe fundacje, organizacje i władze samorządowe.

  Zabrzmiało wiele kolęd. Wykonali je uczniowie z ZSS nr 3 pod kierunkiem Jolanty Mastalerz, Natalia Badura, „Cisowianie”, „Sitowianki” i chór Adalbertus z Kraśnicy. Były także przemówienia i życzenia.

  - Każdemu z was z osobna i waszym rodzinom wspólnie życzę tego, co jest w życiu tak bardzo potrzebne: najpierw zdrowia, potem oczywiście tej ziemskiej pomyślności. I niech Pan Bóg czuwa nad nami i nam dopomaga, żeby były czasy spokojne, żeby omijały nas nieszczęścia, żebyśmy nie cierpieli głodu - mówił ks. kan. Jan Serszyński, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja i dziekan opoczyński.

  - Wspaniała atmosfera, pięknie zaśpiewane kolędy, podniosły nastrój. A przy tym potrzebna jest ta chwila refleksji nad sobą, nad światem, nad życiem. Taki opłatek daje nam tę możliwość, abyśmy przenieśli się w troszeczkę inny wymiar, bardziej transcendentalny, odnoszący się do Boga i do wartości - podsumował Rafał Kądziela, burmistrz Opoczna.

  Po części oficjalnej, w sali widowiskowej, uczestnicy przeszli do sali, gdzie zastawiono stoły. Był wspólny poczęstunek, a także świąteczne paczki.

  - Przygotowaliśmy ponad 1000 paczek. 500 paczek z produktami żywnościowymi, jak wędliny i inne artykuły spożywcze. To dla dorosłych, którzy kwalifikują się do takiej pomocy. 500 paczek przygotowanych zostało z myślą o dzieciach - wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, zastępca kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół