• facebook
 • rss
 • "Kolędowa" z Olgą Szomańską

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 04.01.2017 13:30

  Znana wokalistka i aktorka podczas koncertów zaprasza do wspólnego śpiewu. Wystąpiła w radomskim kościele pw. Chrystusa Króla (os. Gołębiów I).

  - Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co tu się dokonało. Jestem pod wrażeniem śpiewu Olgi Szomańskiej, ale też wspólnego śpiewu parafian. To doskonały czas, by wspólnie kolędować i w ten sposób możemy pochylać się nad wielką tajemnicą, jaką jest Boże Narodzenie - mówi ks. Bartłomiej Wink, wikariusz parafii na Gołębiowie i organizator koncertu.

  "Kolędowa" to nazwa trasy koncertowej O. Szomańskiej. - Ideą i głównym celem trasy koncertowej "Kolędowa" jest zaproszenie Polaków do wspólnego śpiewania kolęd. Nie tylko przy wigilijnym stole, nie tylko podczas świąt, ale chcieliśmy przedłużyć ten czas. Ponadto tak pięknie śpiewamy kolędy, uczymy dzieci śpiewać. Ja również pochodzę z rodziny, gdzie zawsze śpiewało się kolędy, sama mam dziecko, więc wiem, jak jest to ważne - wyjaśnia O. Szomańska.

  W Radomiu na pianinie akompaniował wokalistce Hadrian Filip Tabęcki. Zabrzmiały kolędy, śpiewane w dużej mierze wspólnie, a obok nich inne utwory, przede wszystkim kompozycje Piotra Rubika, jak "Strumień", "Miłość to wierność wyborowi" czy "Niech mówią, że to nie jest miłość". Uczestnicy usłyszeli także "Całą noc padał śnieg" czy wzruszającą pastorałkę "Kolęda dla nieobecnych", utwory Zbigniewa Preisnera. Wokalistka promowała także swą najnowszą autorską płytę "Nówka".

  - Każde takie spotkanie jest dla mnie bardzo ważne i niezwykle emocjonujące. Te emocje długo jeszcze we mnie są. Potem przychodzi zmęczenie, ale pozostaje również niezwykła energia. Radomianie podbili moje serce, pięknie śpiewając razem ze mną. Nawet mogłam zaśpiewać drugi głos - powiedziała O. Szomańska.

  Olga Szomańska urodziła się we Wrocławiu. Popularność przyniosły jej występy w oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka "Tu es Petrus" i pozostałych częściach "Tryptyku świętokrzyskiego". Jest laureatką SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy. Miłośnikom serialu "M jak Miłość" znana jest jako Marzenka Laskowska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół