• facebook
 • rss
 • Wielkie rzeczy mogą nas zjednoczyć

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 18.01.2017 21:30

  W siedzibie kurii biskupiej w Radomiu noworoczne spotkanie miało Stowarzyszenie "Młyńska" Verum Bonum Pulchrum. Ich flagowa impreza to Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

  - Łacińska część nazwy stowarzyszenia odwołuje się do filozoficznego pojęcia transcendentaliów: verum (tego, co prawdziwe), bonum (tego, co dobre) i pulchrum (tego, co piękne). W tym rozumieniu chcemy zajmować się kulturą, która bada, tworzy i stara się zachować to, co dobre, prawdziwe i piękne. Tak o tym stanowi zatwierdzony statut, wskazując pierwszy i najważniejszy z celów, czyli działalność na rzecz zachowania dorobku i rozwoju kultury, ze szczególnym uwzględnieniem kultury chrześcijańskiej - mówi bp Piotr Turzyński, jeden z inicjatorów stowarzyszenia.

  Stowarzyszenie „Młyńska” powstało w 2013 r. jako inicjatywa członków komisji synodalnej naszej diecezji, debatującej o kulturze, nowej ewangelizacji i środkach społecznego przekazu.

  Honorowym gościem noworocznego spotkania był bp Henryk Tomasik, a obok członków stowarzyszenia wzięli w nim udział jego sympatycy i sponsorzy.

  - Wyrażam państwu wdzięczność za zaangażowanie w szerzenie kultury chrześcijańskiej. Dojrzała wiara wyraża się także przez kulturę. Jezus Chrystus wszedł w historię, ale wszedł też w kulturę. Wielcy twórcy inspirowali się Ewangelią. Bardzo dziękuję państwu za pomoc w przygotowaniu Światowych Dni Młodzieży. Byliśmy wtedy tak bardzo zjednoczeni i pokazaliśmy piękną Polskę. Wielkie rzeczy mogą nas zjednoczyć - powiedział ordynariusz.

  - To spotkanie to okazja do podziękowania ludziom, którzy gromadzą się wokół działań stowarzyszenia. Są to jednostki kultury, sponsorzy, władze miasta, województwa, media, które nagłaśniają naszą działalność i ludzie, którzy pomagają organizować nasze imprezy. Wśród nich flagowy jest Tydzień Kultury Chrześcijańskiej - podsumowuje Zbigniew Skuza, prezes stowarzyszenia, i zdradza, że w programie tegorocznego tygodnia jest już wieczór z bp. Grzegorzem Rysiem, biskupem pomocniczym krakowskim, cenionym historykiem i komentatorem życia Kościoła, przewodniczącym Komisji ds. Nowej Ewangelizacji Episkopatu Polski.

    Podczas spotkania sponsorom i przyjaciołom Zbigniew Skuza, prezes stowarzyszenia (drugi z prawej), wręczył pamiątkowe dyplomy
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół