• facebook
 • rss
 • Znak miłości pasterskiej

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 22.01.2017 20:38

  W WSD w Radomiu spotkali się członkowie i kandydaci Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

   

  Towarzyszyli im księża asystenci, zarząd AK i KSM, poczty sztandarowe. Centralnym punktem tego wydarzenia była Msz św. sprawowana pod przewodnictwem bp. Henryka Tomasika. Ordynariusz wygłosił również homilię. Przypomniał w niej, co to znaczy być uczniem Chrystusa. - To znaczy podjąć decyzję, że tylko te wartości, które przekazał nam Chrystus są dla nas ważne. Uczeń Chrystusa to taki, który ocala i zachowuje te wartości, to ten, który naśladuje i zdobywa innych, aby szli tą samą drogą. To jest sens apostolstwa świeckich - zdobywanie innych. Uczeń Chrystusa czuje wspólnotę, którą charakteryzuje współpraca, a nawet jedność - mówił biskup. Podkreślił też, że uczeń Chrystusa, to człowiek pokory, który buduje Boże Królestwo w sobie, środowisku, wspólnocie, ojczyźnie i w świecie. - Patrzymy na bolesne podziały, które są także w Polsce. Potrzebni są świadkowie jedności, którzy pokazują, że można dokonywać wielkich rzeczy, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy zjednoczeni z Chrystusem - mówił.

  W czasie Mszy św. 40 kandydatów do przyjęcia w poczet nowych członków KSM złożyło ślubowanie .

  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Prezesem KSM DR jest Dawid Bukalski, a asystentem kościelnym ks. Grzegorz Łabądź.

  Po Mszy św. biskup wręczył nominację asystencką, dwie nominacje prezesom oddziałów AK oraz legitymacje nowym członkom AK.

  Biskup podziękował także księżom czuwającym nad oddziałami AK i KSM w parafiach. Ich pracę określił jako znak miłości pasterskiej i troskę o formacje parafian.

  Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem katolików świeckich, którzy w zorganizowanej formie ściśle współpracują z hierarchią kościelną w realizacji ogólnego celu apostolskiego Kościoła. Rację swego istnienia Akcja Katolicka znajduje w prawdzie o Kościele. Prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej jest Jerzy Skórkiewicz. Asystenci kościelni to: ks. kan. Andrzej Jędrzejewski i ks. Grzegorz Wójcik.

  -Dziękujemy Panu Bogu za wszystkie dzieła, które dzieją się w parafiach, bo członkowie AK działają przede wszystkim w parafiach. Liczymy na bardzo dobrą współprace z zarządem KSM i nowym asystentem. Dzisiejsze spotkanie jest tego najlepszym przykładem. Nasze działania są koordynowane. Wspólnie uczestniczyliśmy też w Eucharystii - powiedział ks. G. Wójcik.

  Przed Eucharystią na Auli im. Jana Pawła II można było obejrzeć widowisko „Bóg się rodzi w człowieku”, przygotowane przez młodzież z ZSS w Solcu nad Wisłą. Uczniowie należą do Szkolnego Teatru „Na przekór”.

  Spotkanie w seminarium zakończyło się składaniem życzeń i wspólnym posiłkiem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół