• facebook
 • rss
 • Bezpłatne konsultacje w Centrum Onkologii

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 03.02.2017 11:45

  Z okazji Dnia Chorego Radomskie Centrum Onkologii na Wacynie (ul. Uniwersytecka 6) organizuje bezpłatne konsultacje dla kobiet zainteresowanych profilaktyką i leczeniem raka piersi. Dojazd autobusem linii 26.

  Konsultacje odbędą się w piątek, 10 lutego, w godz. 12.00-15.00.

  - Lekarze onkolodzy, radioterapeuci oraz chirurdzy onkologiczni będą udzielać porad po uprzednim zapisaniu się pacjentów. Zapisy przyjmowane będę pod numerem telefonu 48 377 90 20. W czasie wizyty będzie można dowiedzieć się, jakie badania należy wykonać w związku z profilaktyką raka piersi oraz jakie są najnowsze metody leczenia - informuje Izabela Leśkiewicz, rzecznik prasowy RCO. Do skorzystania z tej inicjatywy zachęcają ks. Mirosław Bandos, duszpasterz chorych, i ks. Krzysztof Dukielski, duszpasterz Służby Zdrowia.

  Przed rozpoczęciem konsultacji, o 11.00 w centrum odbędzie się spotkanie modlitewne, przypomnienie nauczania św. Jana Pawła II na temat cierpienia. Będzie można wysłuchać świadectw  ludzi,którzy poradzili sobie z chorobą nowotworową z fundacji Pokancerowani. Wystąpi Trio akordeonowe "Accordions For World" z radomskiej szkoły muzycznej. Odbędzie się spotkanie młodzieży z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu. Uczniowie wręczą chorym upominki i odwiedzą ich w salach szpitalnych.

  Warto przypomnieć, że Radomskie Centrum Onkologii jest organizatorem Akademii Onkologicznej, cyklu spotkań dla chorych i rodzin, w celu łatwiejszego zmagania się z chorobami nowotworowymi i ich skutkami.

    Placówka znajduje się w Radomiu na os. Wacyn (ul. Uniwersytecka 6)
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół