• facebook
 • rss
 • Kocham, więc czekam

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 13.02.2017 15:36

  W kościele pw. Zwiastowania NMP w Jasionnie raz w miesiącu sprawowane są Msze św. o miłość.

  - Wciąż czekasz na miłość twojego życia? Kochasz kogoś, ale w sercu jeszcze nie odpowiedziałeś sobie, czy to ta jedyna osoba? A może uważasz, że jak w popularnej reklamie trafiają ci się same „jelenie”? Zapraszamy cię na Mszę św. o miłość z czuwaniem przy relikwiach św. Jana Pawła II - zaprasza Katarzyna Goździk, koordynator w Centrum Wolontariatu Strefa Młodych "Razem ponad Niebo" w Jasionnie.

  Msze św. połączone z adoracją, sprawowane są w każdą drugą niedzielę miesiąca o 19.00. Skierowane są do wszystkich, a w szczególności do tych, którzy potrzebują nowej jakości w relacjach. Na rozpoczęcie Eucharystii wierni zapalają świece, które symbolizują ich osobistą intencję.

  - Ostatnie z modlitewnych spotkań miało troszkę inny charakter - To był wieczór ze św. Janem Paweł II i św. Walentym, czyli z dwoma świętymi, którzy doskonale wiedzą, że znalezienie tej właściwej osoby, z którą spędzimy resztę życia, nie jest zadaniem prostym - dodaje pani Katarzyna.

  - Na tych Mszach św. modlimy się przez pośrednictwo św. Józefa o błogosławieństwo w rodzinach, w małżeństwie, w intencji osób poszukujących dobrego męża, żony, czy osób samotnych, czy tych, które zostały w małżeństwie skrzywdzone, opuszczone. Chcemy poprzez taką modlitwę, w której uczestniczą różni ludzie, strać się prosić, by przez Boże miłosierdzie i wstawiennictwo św. Józefa ta miłość w małżeństwie, w rodzinach była jak najsilniejsza Bogiem. Każda liturgia jest inna. Składa się z Mszy św., a potem jest adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy, które towarzyszą tej adoracji. Teraz modliliśmy się przy relikwiach św. Jana Pawła II - mówi proboszcz ks. Sławomir Matyga.

  Modlitewne spotkania w Jasionnie rozpoczęły się w grudniu. - One gromadzą coraz więcej ludzi, którzy przyjeżdżają z różnych miejsc. Jest wiele osób chętnych, aby z nami się modlić, dzwonią, pytają się. W Polsce takich ośrodków, które modlą się w takiej intencji, nie ma dużo. Jest ich dokładnie siedem. Nasza parafia jest tym siódmym miejscem - mówi ks. Matyga.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół