• facebook
 • rss
 • Ferie z radomską „Arką”

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 16.02.2017 16:00

  To alternatywa dla dzieci, które zimowe ferie miałyby spędzać w domu. Będą miały o czym opowiadać, bo przez tydzień wiele się działo.

  Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu tradycyjnie już zaprosiło dzieci w wieku od 6 do 14 lat na tygodniowe „Ferie z Arką”. Korzysta z nich 200 dzieci, które podzielone na dwie grupy, spotykają się w siedzibach stowarzyszenia na Placu Stare Miasto i przy ul. Chrobrego.

  Organizatorzy przygotowali dla nich ciekawy program zajęć. Była m.in. wycieczka do Rezerwatu Królewskie Źródła z ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami. Każdy mógł spróbować swoich sił w kręgielni i obejrzeć ciekawy seans filmowy. Nie zabrakło dnia pod znakiem sportu, a zwieńczeniem tygodnia będzie bal karnawałowy.

  W organizację spotkań i nad ich porządkiem czuwa około 40 wolontariuszy, którzy organizują także dla dzieci gry i zabawy integracyjne.

  Ola Gutkowska w tym roku zdaje maturę. To jej trzecie ferie w roli wolontariuszki. Chce pomagać i sprawia jej to radość. - Jako dziecko chorowałam i potrzebowałam pomocy. Spotykałam wielu ludzi na swojej drodze, także wolontariuszy, od których zaraziłam się pasją pomagania. Moja siostra też jest wolontariuszką i też działała w „Arce”. Wolontariusze przekazywali mi radość i chciałabym tę radość przekazać innym – mówi .

  Emilka Majewska, licealistka, drugi raz pomaga podczas zimowych ferii. Działa też w wolontariacie przy hospicjum Królowej Apostołów.

  Weteranem wśród wolontariuszy jest Tomasz Mróz, student. Pomaga od 2009 roku. - Pilnujemy, żeby było bezpiecznie. To lepsze niż siedzieć w domu. Kiedyś ktoś nam pomagał, teraz my to robimy. Ja też dużo dostałem serca od innych - powiedział.

    Wśród opiekunów jest ks. Michał Podsiadły. Pierwsza z lewej Beata Kępa-Wojtunik
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół