• facebook
 • rss
 • Finał plebiscytu "Świeć się z Energą"

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 23.02.2017 12:19

  Mieszkańcu kraju mogli wybierać najładniejsze iluminacje świąteczne. Radom ma jedną z nagród.

  W Urzędzie Miejskim w Radomiu odbyła się uroczystość przekazania nagrody, którą miasto zdobyło za zajęcie I miejsca w regionalnym etapie 8. edycji plebiscytu "Świeć się z Energą".

  Trzy organizacje pozarządowe otrzymały sprzęt AGD, dzięki zwycięstwu Radomia w regionalnym etapie 8. edycji plebiscytu "Świeć się z Energą". Energa, jedna z największych spółek energetycznych w kraju, organizuje konkurs na najładniejszą świąteczną dekorację. – Radom zajął I miejsce w województwie mazowieckim. Dzięki zwycięstwu w etapie regionalnym plebiscytu będziemy mogli wesprzeć trzy organizacje pomocowe – Katolicki Ruch Antynarkotyczny "Karan", klasztor ojców bernardynów i Stowarzyszenie "Mieszkańców z Mroza". Każda z nich wyciąga pomocną dłoń do różnych grup osób potrzebujących wsparcia. Dziękuję mieszkańcom naszego miasta za zaangażowanie w udział w konkursie – powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

  "Karan" zajmuje się profilaktyką uzależnień i niesie pomoc dla rodzin dysfunkcyjnych. Ruch ma tez ośrodki stacjonarne i prowadzi całodobową opiekę nad pacjentami. Kuchnia dla ubogich przy klasztorze bernardynów wydaje dziennie potrzebującym 280 posiłków. Stowarzyszenie z Mroza prowadzi klub środowiskowy na osiedlu socjalnym, z którego korzysta 70 dzieci.

  – Staramy się, oprócz robienia biznesu, pieniędzy, prowadzić politykę społecznie odpowiedzialną. W tym roku przeznaczyliśmy na konkurs świąteczny 200 tys. zł, z tego Radom otrzymał 10 tys. zł w sprzęcie AGD. Cieszymy się, że możemy pomagać osobom najbardziej potrzebującym – powiedział Filip Chojnacki z firmy Energa.

  Przekazanie sprzętu AGD przedstawicielom organizacji pomocowych i spotkanie z pracownikami firmy Energa odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Radomia.

  Firma Energa organizuje od 8 lat konkurs na najładniejszą świąteczną dekorację. Jej wyboru dokonują internauci, oddając głosy na poszczególne miasta. W finale konkursu o zwycięstwo walczyły miasta reprezentujące województwo podkarpackie, lubelskie oraz śląskie. Wygrał Zamość. Kolejne miejsca zajęły Stalowa Wola i Częstochowa. Radom w głosowaniu ogólnopolskim zajął IV miejsce.

  Jak dodał prezydent Witkowski, władze miasta chcą z każdym kolejnym rokiem wzbogacać świąteczną dekorację i wprowadzać do niej nowe, atrakcyjne elementy. W budżecie obywatelskim na 2018 rok zgłoszono pomysł zakupu kolejnych dekoracji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół