• facebook
 • rss
 • Posterunek policji powraca

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 28.02.2017 08:45

  Po 5 latach od zamknięcia w podradomskim Przytyku powrócił posterunek policji.

  Dariusz Wołczyński, wójt gminy Przytyk, przypomniał, że od początku, gdy w 2012 r. zamknięto miejscowy posterunek policji, zabiegał o jego przywrócenie. - Nasza gmina należy do największych w regionie radomskim. Mieszka tu ponad 7 tys. mieszkańców, a w sezonie letnim zalew w Domaniowie odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób. Brak posterunku policji, który istniał tu od lat 60. XX w., był po prostu niezrozumiały. Cieszę się, że ta placówka powraca, bo ona podniesie bezpieczeństwo mieszkańcom i gościom - mówił wójt.

  W uroczystości przywrócenia posterunku wziął udział Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji. - To jest 40. posterunek, który otwieramy ponowne w naszym kraju, a 9. na Mazowszu. To otwarcie jest wyrazem troski rządu o bezpieczeństwo obywateli naszego kraju. To mój priorytet, jako ministra spraw wewnętrznych i administracji, aby policja była dostępna dla obywateli, żeby mieszkańcy czuli się bezpiecznie. Przywracamy posterunki policji i wprowadziliśmy mapę zagrożeń, a więc formułę, w której każdy mieszkaniec może zgłaszać swoje oceny i opinie dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa - mówił minister.

  Przed wizytą w Przytyku M. Błaszczak gościł w podradomskim Goździe, gdzie uczestniczył w obchodach 90. rocznicy działalności Ochotniczej Straży Pożarnej. Tam strażacy otrzymali nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy, wart 800 tys. zł. W Goździe minister Błaszczak wręczył specjalne wyróżnienie „Młody bohater”. Otrzymał je Kornel Dusiński. 15-latek ratował nieprzytomnego mężczyznę. Minister wręczył również inne odznaczenia. Pamiątkowy grawerton został przyznany Stanisławowi Gregorczykowi, zasłużonemu seniorowi strażaków w Goździe. Odebrał go jego brat Józef. Medale otrzymali też zasłużeni dla ochotniczej straży pożarnej w Goździe, w tym wójt Paweł Dziewit.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół