• facebook
 • rss
 • Ognisko na rekolekcjach

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 01.03.2017 15:32

  - Wszystkie rzeczy materialne, w których często pokładamy nadzieję i ufność, później okazują się ulotne i szybko się zmieniają w popiół - mówi ks. Grzegorz Zieliński.

  W Środę Popielcową rozpoczęły się w Radomiu rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. W katedrze Opieki NMP prowadzi je ks. G. Zieliński, sędzia w sądzie biskupim, który jest rezydentem przy parafii katedralnej.

  - Cieszę się, że mam okazję w tym roku w Wielkim Poście poprowadzić rekolekcje dla najmłodszych parafian. To okazja, by poznać dzieci, ich rodziny, a przede wszystkim przybliżyć ich do Pana Boga - mówi.

  W czasie konferencji ks. Zieliński wskazywał uczniom drogę prowadzącą do Pana Boga. Mówił, jak żyć, jak stawać się lepszymi i jak kroczyć we wspólnocie do Pana Boga.

  - Chcę pokazać dzieciom, że Wielki Post i rozpoczynająca go Środa Popielcowa to taki szczególny czas, który nam pokazuje to, co w życiu jest najważniejsze. Chcę rozbudzić w dzieciach pragnienie wyższych wartości, przede wszystkim Pana Boga. Temu służył eksperyment polegający na rozpaleniu małego ogniska, które pokazuje, że wszystkie rzeczy materialne, w których często pokładamy nadzieję i ufność, później okazują się ulotne i szybko zmieniają się w popiół - mówi ks. Grzegorz.

  Ksiądz Zieliński przyznaje, że każdy, kto będzie chciał głęboko pochylić się nad Wielkim Postem, sam najlepiej znajdzie swoją drogę do Pana Boga.

  - Kościół daje nam wiele możliwości w tym świętym czasie, by odkryć tę drogę: umartwienia, wyrzeczenia osobiste czy modlitwę, w tym Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Ten święty czas to takie bogactwo, które przygotowuje serce każdego z nas na to, co najważniejsze w życiu, a dla nas, chrześcijan, święta Zmartwychwstania są fundamentalne - mówi rekolekcjonista.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół