• facebook
 • rss
 • Zajadamy problemy, bo…

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 03.03.2017 13:06

  Marta Pawłowska, trener rozwoju osobistego, będzie gościem kolejnego spotkani "Całkiem inna - kobieta w blasku Stwórcy".

  Dzień przed świętem kobiet, 7 marca, w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu przy ul. Górniczej 2 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Całkiem inna - kobieta w blasku Stwórcy".

  "Ja i jedzenie: karmię ciało czy zatykam duszę?" - to temat spotkania.

  O tym, jak jeść zdrowo będzie opowiadała Marta Pawłowska. Jest zafascynowana chrześcijaństwem. Jak mówi, w niebie ma swoje trzy sympatie - św. Jana Pawła II, św. Ignacego i św. Maksymiliana Kolbego, od których stale uczy się miłości.

  Pokarm ma dawać nam energię, siłę i radość. Jednak często jedzenie staje się problemem, a nawet uzależnieniem. Na wiele niechcianych emocji - jak smutek, samotność, odrzucenie czy złość - reagujemy jedzeniem. Dlaczego tak się dzieje? Jak uporządkować relację z jedzeniem, by niosło pokój i radość? Wiele cennych spostrzeżeń i rad na ten temat sformułował już 500 lat temu św. Ignacy. O tym, co współczesny człowiek może od niego zaczerpnąć, opowie M. Pawłowska.

  Spotkania dla kobiet "Całkiem inna..." organizują Klaudia Miśkiewicz i Dominika Brdak z Duszpasterstwa Akademickiego.

  - Pomaga nam w tym wiele osób. Kobiety podsuwają nam tematy i proponują gości, których chciałyby wysłuchać. Spotkanie z panią Martą organizujemy wspólnie z Akcją Katolicką. Jesteśmy otwarte na współpracę. Na nasze imprezy nie trzeba się rejestrować. Każda kobieta, bez względu na wiek, może w nich uczestniczyć - mówi Klaudia.

  Każde spotkanie rozpoczyna się od pogaduszek przy kawie, herbacie i czymś słodkim. Wtedy

  kobiety mogą się poznać, wymienić doświadczenia i po prostu porozmawiać o swoich radościach i bolączkach. Potem w kaplicy jest adoracja Najświętszego Sakramentu, nazywana przez organizatorki „randką ze Stwórcą”, bo to bardzo osobiste spotkanie. Rozważania przygotowuje ks. Mariusz Wilk, duszpasterz akademicki.

  - Warto do nas przyjść, bo zapraszamy ciekawe osoby. Po spotkaniach z nimi rozwiązują się nasze problemy, z którymi sobie nie radzimy - mówi Dominika.

  Na spotkaniach w DA padła propozycja, by ich pokłosiem był internetowy blog. Stworzyła go Ilona Chodowicz, z wykształcenia filolog, nauczycielka języka polskiego. Jest zafascynowana nowym feminizmem, personalizmem chrześcijańskim i franciszkańskim minimalizmem.

  - Te tematy mnie pociągają, ale jednak najbardziej interesuje mnie odkrywanie geniuszu kobiet z Bożej perspektywy. Do prowadzenia bloga inspirują mnie spotkania w DA, ale też historie biblijnych kobiet. Moi znajomi pytają: "Prowadzisz bloga o kobiecości, a co do tego wszystkiego ma Pan Bóg?". A mnie chodzi o to, żeby pokazać, że warto odważyć się ściągnąć z nieba Boga i zaprosić Go do naszej codzienności, żeby Go zabrać do pracy, na spotkanie z koleżanką, na zakupy, jak mówiła Kasia Olubińska podczas jednego ze spotkań w DA - mówi I. Chodowicz.

  I tak powstał blog: "calkieminna.pl". Tam możemy znaleźć coś dla ciała i dla ducha. Ilona zamieszcza na nim przepisy kulinarne, rozważania na temat kobiecości, wrzuca modlitwy ze spotkań "Całkiem inna - kobieta w blasku Stwórcy". Opisuje też wrażenia z tych spotkań. - Nie tylko swoje. Obserwuję, jak się zachowują uczestniczki. Przychodzą różne kobiety, nawet nie chodzi o to, że w różnym wieku, ale w różnych relacjach z Bogiem. Widać, że każde spotkanie na każdej zostawia ślad, czy to łzy wzruszenia, przemyślenia, plany. To, że wracają, oznacza, że jednak czegoś im brakuje, a te spotkania dużo im dają - mówi Ilona.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół