• facebook
 • rss
 • Koncert, który koił duszę

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 11.03.2017 11:15

  W Oratorium św. Filipa Neri (radomscy księża filipini) Małgorzata Nowak-Kępczyk z zespołem zaprezentowała utwory, które znalazły się na płycie "Jesteś darem z nieba".

  - Ten koncert to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale modlitewne spotkanie ze słowem Bożym. Kiedy się słucha tekstów z tej płyty, a tutaj wiele to tłumaczone psalmy, przychodzi prawdziwe ukojenie duszy - mówił na rozpoczęcie koncertu ks. Mirosław Prasek COr, superior radomskiej wspólnoty księży filipinów.

  Małgorzata Nowak-Kępczyk należy do Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Effatha" w Radomiu. Jest kompozytorką i autorką wszystkich piosenek płyty "Jesteś darem z nieba", a te bardzo często nawiązują do Biblii, bądź są przekładem psalmów.

  - Głównym przesłaniem płyty jest wartość człowieka wobec Stwórcy. Powstała w środowisku charyzmatycznej katolickiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, lecz jej przesłanie jest uniwersalne dla wszystkich ruchów chrześcijańskich. I taki jest również - katolicko-protestancki - skład zespołu. Zróżnicowany charakter muzyki, którą można określić jako soft Christian rock, to nie tylko ballady, lecz i pełne ciepła i życia utwory - zapraszała do udziału w koncercie pani Małgorzata.

  W zespole występują: Małgorzata Nowak - śpiew, gitara akustyczna, Łukasz Bizoń - gitara akustyczna i elektryczna, Jakub Biedrzycki - piano, syntezatory, śpiew, Malwina Jaworska - gitara basowa, śpiew, Jeremiasz Nowak-Morales - instrumenty perkusyjne, Anna Szlachcińska - śpiew. Płyta jest już do nabycia w księgarni św. Kazimierza przy radomskiej kurii (ul. Malczewskiego 1), a także w internecie.

  - Wrażenie zrobiła na mnie nie tylko sama muzyka i kapitalne aranżacje, ale także scenografia. Świetnie dobrane filmy, krajobrazy stanowiące tło dla występujących artystów pogłębiały odbiór piosenek - dzielił się wrażeniami ks. Mariusz Krycia, wikariusz radomskiej parafii pw. Matki Odkupiciela.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół