• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka, marsz i duchowa adopcja

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 13.03.2017 11:44

  Udział w wydarzeniach organizowanych w Dniu Świętości Życia to okazja, by dać świadectwo, że życie ludzkie zaczyna się w chwili poczęcia i trwa do naturalnej śmierci.

  Dzień Świętości Życia przypada 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

  - Jest to dzień, w którym poprzez włączenie się we wspólną modlitwę, Marsz dla Życia, Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego dajemy wyraz naszego przywiązania do afirmacji życia na każdym jego etapie - mówi Małgorzata Górka, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

  W Radomiu obchody Dnia Świętości Życia 25 marca rozpoczną się od Marszu dla Życia, który wyruszy o 17.30 sprzed radomskiej katedry i przejdzie do kościoła ojców bernardynów. O 18.00 w świątyni będzie Droga Krzyżowa, a o 18.30 Mszy św. z podjęciem Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przewodniczyć będzie bp Henryk Tomasik. O 19.30 z kościoła wyruszy procesja pod pomnik Maryi Matki Życia. Tam ordynariusz zawierzy Jej obrońców życia.

  W organizację Dnia Świętości Życia zaangażowane są liczne środowiska, ruchy i grupy formacyjne: Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Bractwo Kurkowe św. Sebastiana Radom, Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Radomskiej, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej, Fundacja "Pro - Prawo do życia", Ruch Rodzin Nazaretańskich, Ruch Światło-Życie - Domowy Kościół, Diakonia Życia, radomskie rady Rycerzy Kolumba, Radomskie Środowisko "Inicjatywa", Stowarzyszenie "Solidarność Polskich Rodzin".

  Organizatorzy zachęcają do udziału w marszu, Drodze Krzyżowej, Mszy św. i procesji zawierzenia, bo wtedy można będzie spotkać osoby, z którymi wyznajemy te same wartości. Udział w tych wydarzeniach jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Stanowi okazję do tego, by dać świadectwo, że życie ludzkie zaczyna się w chwili poczęcia i trwa aż do śmierci.

  - W imieniu Komitetu Obchodów Dnia Świętości Życia w Radomiu zapraszamy do udziału w tych uroczystościach wszystkie ruchy, stowarzyszenia i organizacje kościelne, które działają na terenie naszego miasta i diecezji oraz osoby indywidualne. Zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich przedsięwzięciach organizowanych przez środowiska pro life - mówi M. Górka.

  Tydzień przed Zwiastowaniem NMP, 18 marca, prolajferzy spotkają się na Jasnej Górze podczas XXXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Obrońców Życia. Wyjazd autokarowy o 5.30 sprzed Kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1. Zapisy w Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin - tel. (48) 340 62 35, od 10.00 do 13.00. Koszt - 40 zł.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół