• facebook
 • rss
 • Młodzi misjonarze o misjach

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 16.03.2017 15:57

  Oceniono prace plastyczne 6300 uczniów ze 140 szkół. Do finału konkursu zakwalifikowano 333 rysunki.

  Finał konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych z klas 1–3 odbył się w gmachu radomskiej kurii przy ul. Malczewskiego 1. To cykliczny konkurs, a jego temat zawsze związany jest z tematem roku duszpastersko-katechetycznego.

  Tym razem przebiega on pod hasłem „Idźcie i nauczajcie”, a hasło konkursu to „Wszyscy jesteśmy misjonarzami”. Do wydziału katechetycznego dotarły po jednej pracy w każdym poziomie wiekowym. Przy ocenie brano pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu, technikę wykonania i atrakcyjność.

  - Prace są bardzo piękne, kolorowe. Wybór tych najlepszych wcale nie był łatwy Każde z tych dzieci, musiało też przemyśleć, co to znaczy być misjonarzem. Bo to zadanie dla każdego człowieka, który jest ochrzczony - powiedziała Ewa Majcher, metodyk katechezy z Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. W jury zasiadała E. Majcher oraz przedstawiciele Wydziału Katechetycznego s. Julia Kalarus i ks. Sławomir Molendowski.

  Słowo do zebranych podczas finału konkursu powiedział ks. prał. Stanisław Łabendowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego. Powitał wszystkich, a zwracając się do uczestników konkursu powiedział, że wszyscy, których prace oglądała komisja są zwycięzcami. Rysunki są bardzo ładne i starannie wykonane. Można je było zobaczyć po zakończeniu części oficjalnej. Prace są umieszczone na wystawie, którą w najbliższym czasie można oglądać budynku radomskiej kurii.

  Uczennica kl. 3 Gabrysia Matysiak z PSP w Drzewicy im. Polskich Olimpijczyków zajęła I miejsce w kategorii klas 3. - Bardzo się starałam wykonując tę prace i widać opłaciło się. Jej wykonanie zajęło mi 3 dni - powiedziała. Praca, do której wykorzystała nasiona zbóż, kolorową włóczkę i kolorowy papier, wykonana jest kilkoma technikami. Przedstawia m.in. kościół, mamę z dzieckiem, które chce wrzucić do puszki pieniądze na misje, cztery flagi i kontury dwóch krajów w formie wyklejanki. Gabrysia powiedziała, że zanim zaczęła wykonywać swoją konkursową pracę, konsultowała się na temat misji z ciocią Jolą, która angażuje się w życie Kościoła i była przewodniczącą fundacji związanej z misjami. - Bardzo bym chciała kiedyś zwiedzić różne kraje - dopowiada Gabrysia.

  I miejsce w kategorii uczniów klas 1 zajęła Irmina Lenarcik z PSP w Policznej, I Liliana Golińska z PSP nr 15 w Radomiu, a III Artur Wiśniewski z PSP w Domasznie.

  W kategorii klas 2 miejsce I zajęła Natalia Bieniek z PSP w Sławnie koło Radomia, miejsce II Lena Turzyńska z PSP nr 3 w Radomiu, a miejsce III Jakub Kupis z PSP w Ciepielowie.

  W kategorii klas 3 miejsce II zajęła Maria Orczykowska z PSP w Zakrzewie, a miejsce III Maria Banaś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie.

  Ale zanim rozpoczęła się część oficjalna spotkania, w krótkiej scence teatralnej zaprezentowali się mali misjonarze z parafii pw. Chrystusa Króla w Radomiu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół