• facebook
 • rss
 • Wyklejali, malowali pisanki dla dzieci

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 02.04.2017 14:24

  Nie było łatwo, szczególnie tym, którzy pracami artystycznymi nie zajmują się codziennie. Ale wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem, bo tu najważniejsze było włożone w pracę serce.

  Świąteczna akcja charytatywna „Stwórz Pisankę - Pomóż Dzieciom” odbywała się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia przy ul. Żeromskiego”. - Po raz trzeci malujemy pisanki. To akcja charytatywna. W niedzielę 9 kwietnia w Ośrodku Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska, w przerwie koncertu Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore, te pisanki będą sprzedawane. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na letni wypoczynek dla dzieci, podopiecznych Caritas Pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Radomiu. Do udziału w tej akcji zgłosiło się bardzo wiele osób. Jest prezydent miasta Radosław Witkowski z małżonką, są politycy, samorządowcy, przedstawiciele wielu naszych radomskich środowisk - powiedziała Beata Drozdowska, dyrektor „Łaźni”.

  Wśród osób, które dzielnie, choć niestandardowo, tworzyły pisankę był ks. Artur Wierzbicki SAC, dyrektor Caritas Pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla. - W ubiegłym roku mieliśmy półkolonie zorganizowane przy naszej świetlicy, ale bardzo atrakcyjne. Każdego dnia dzieci miały wyjazdy poza Radom, korzystały też z tego, co jest na terenie miasta. Było to możliwe miedzy innymi dzięki pieniądzom zebranym podczas ubiegłorocznej licytacji pisanek. Półkolonie trwały 2 tygodnie. W tym roku planujemy wyjazd do Piwnicznej. Cieszymy się, że do tego dzieła włącza się tak wiele osób. Tym bardziej, że to czas przedświąteczny. Akcji patronuje sam prezydent Radomia. Jest tu wielu ludzi dobrej woli. Wszystkie pisanki są piękne, tym pięknem, które pochodzi z serca. Każdy wie, że ten szlachetny cel, to umożliwienie dzieciom skorzystania z wakacyjnego wypoczynku - powiedział ksiądz.

  Świetlica skupia 40 dzieci w wieku od 4 do 18 lat.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół