• facebook
 • rss
 • Czekali na te rozgrywki

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 04.04.2017 00:28

  Grali z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Niektórym młodym zawodnikom spokojnie można już wróżyć światową karierę. Oczywiście jeszcze muszą sporo potrenować.

  Przy PSP nr 24 w Radomiu przy ul. Powstańców Śląskich odbył się XI Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn "Zagrajmy Razem", organizowany przez pedagogów ulicznych Caritas Diecezji Radomskiej i podopiecznych z ul. Marii Gajl. Turniej przeznaczony był dla roczników 2005-2008. Honorowy patronat nad nim objęli prezydent Radomia Radosław Witkowski oraz dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Robert Kowalski. Fundatorzy nagród to Urząd Miejski w Radomiu, Caritas Diecezji Radomskiej oraz prywatni anonimowi sponsorzy.

  - Na boisku spotkały się grupy dzieci spod kurateli pedagogów ulicy, którzy są naszymi pracownikami, a tym samym dzieci są naszymi podopiecznymi. Od 11 lat na wiosnę organizowany jest taki turniej dla tych, którzy na co dzień nie mają możliwości korzystania z takich obiektów sportowych. Oni sami się organizują, trenują, mobilizują. Dziś gra 6 najlepszych drużyn, wyłonionych eliminacjach - powiedział ks. Kowalski.

  Beata Chochoł jest pedagogiem ulicy. Pracuje pod kierownictwem Mariusza Mędry. - Cieszymy się, że naszym młodym zawodnikom towarzyszą rodzice i wybrali spotkanie tu, na boisku, zamiast siedzenie przed telewizorem. Sport to zdrowie. Nasze dzieci bardzo chętnie grają w piłkę i czekają na wszystkie turnieje. Kolejny już w czerwcu. Część z tych chłopców uczęszcza do klubu Beniaminek. Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia sportowe, które odbywają się raz w tygodniu. Są nam wtedy udostępniane sale gimnastyczne - zachęcała pani Beata.

  Gdy zamilkł ostatni sędziowski gwizdek na boisku, nastąpił najprzyjemniejszy moment dla wszystkich zawodników - były puchary dla najlepszych drużyn oraz dyplomy i upominki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół