• facebook
 • rss
 • Szkolne i w szkole

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 04.04.2017 13:05

  W podradomskich Kuczkach rekolekcje dla dzieci i młodzieży poprowadzili diecezjalni moderatorzy Ruchu Światło-Życie.

  S. Annę Baćmagę i ks. Grzegorza Lipca wspomagała grupa animatorów. Dzięki temu można było przeprowadzić spotkania w grupach, a uczestnicy mieli okazję porozmawiać z animatorami.

  - Tegoroczne rekolekcje wielkopostne przybrały nietypową formę, ponieważ dzieci i młodzież gimnazjalna spotykały się na naukach rekolekcyjnych w szkole. Spotkania w grupach, rozmowa z animatorami, zabawa połączona ze śpiewem prowadziły do odkrycia na nowo wartości Boga i wspólnoty z życiu młodego chrześcijanina - mówi ks. Mariusz Morawski, wikariusz parafii Kuczki i katecheta. Dwa z trzech rekolekcyjnych dni gromadziły uczestników w szkole, a ostatniego dnia w kościele była spowiedź.

  Bohaterem pierwszego dnia był ewangelijny Zacheusz, który, by zobaczyć Pana Jezusa, wspiął się na drzewo. - Uczestnicy uświadomili sobie, że spotkanie z Chrystusem przemieniło życie Zacheusza. Postanowił naprawić cale zło, które wcześniej popełnił. Natomiast młodzież rozważała wraz z animatorami wartość chrztu, pierwszego sakramentu, który włącza nas do wspólnoty Kościoła, a którego każdy z nas jest cząstką - mówi ks. Mariusz.

  Drugi dzień rekolekcji, z racji 100. rocznicy, został poświęcony objawieniom Matki Bożej w Fatimie. - Przypomnieliśmy sobie, jak ważna jest modlitwa w naszym życiu, zwłaszcza modlitwa różańcowa, a szczególnie modlitwa dzieci. Zaś młodzież odkrywała wartość i piękno sakramentu pokuty, przygotowując się do dobrego przeżycia spowiedzi rekolekcyjnej - opowiada wikariusz i podsumowuje: - Tak przeprowadzone rekolekcje są nieocenione. Dzieci i młodzież poznały wartość wspólnoty, dzielenia się Ewangelią i wspólnego poznawania, jak wielką miłością obdarzył nas Pan Jezus. Mamy nadzieję, że ten czas wyda wspaniałe owoce w życiu młodych ludzi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół