• facebook
 • rss
 • Męka w Miejskim Domu Kultury

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 05.04.2017 10:05

  Młodzi z Ruchu Światło-Życie zagrali Misterium Męki Pańskiej.

  - Udało się! Grupa młodzieży, na czele z przedstawicielami oazy z parafii św. Bartłomieja w Opocznie, wystawiła Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Spektakl był przygotowany profesjonalnie, a w odbiorze sztuki pomagała świetnie dobrana muzyka, głównie motywy z filmu „Pasja” Mela Gibsona, rozbudowana scenografia, a także gra świateł. W misterium zagrali członkowie oazy z parafii św. Bartłomieja wraz z gośćmi z parafii Nawiedzenia NMP w Opocznie oraz z przedstawicielami ruchu z diecezji radomskiej - mówi Michał Baran, animator z Opoczna.

  Pomysłodawcą spektaklu była animatorka Weronika Cieślik. To ona była reżyserem i ona zadbała o dobór muzyki.

  - Na uwagę zasługuje bardzo ciekawy scenariusz, w którym główną osią są wydarzenia łączące dwóch głównych bohaterów - Jezusa (zagrał Go Michał Piekarski) oraz Judasza (w tę rolę wcielił się Krzysztof Goworek). Nacisk na postać Judasza i jego osobiste rozterki sprawiają, że spektakl jest wyjątkowy. Wydarzenia rozpoczynają się od ostatniej wieczerzy, gdzie w krótkim dialogu Jezus wyjawia, że tej nocy zostanie zdradzony przez jednego z apostołów. Następnie poznajemy na przemian wydarzenia z udziałem Jezusa i Judasza, a bohaterowie spotykają się po raz drugi we wspólnej scenie, w której Judasz zdradza Chrystusa pocałunkiem. Potem następuje moment kulminacyjny i bardzo emocjonalny dla wielu widzów, czyli biczowanie i droga krzyżowa Jezusa. Momenty te pokazane były bardzo realistycznie, a u wielu z widzów można było dostrzec łzy wzruszenia - opowiada M. Baran.

  Spektakl został nagrodzony owacjami na stojąco.

  Rzeczą godną podkreślenia jest to, że w przygotowanie misterium zaangażowali się nie tylko młodzi na co dzień obecni w religijnym życiu parafii, ale także osoby, które wyjechały z miasta na studia. One nie tylko wracają, gdy przychodzą najważniejsze ze świąt, ale zjawiają się jeszcze przed Wielkanocą, by zaangażować się w religijne i kulturalne życie ich małej ojczyzny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół