• facebook
 • rss
 • Ulicami Radomia przejdzie Droga Krzyżowa

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 08.04.2017 17:30

  Nabożeństwo rozpocznie się w Niedzielę Palmową o 20.00 przed kościołem św. Jana (fara).

  Do udziału w nabożeństwie zaprasza bp Henryk Tomasik: - Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych uroczystościach nie tylko młodzież, ale wszystkich mieszkańców diecezji, szczególnie Radomia i okolic.

  A to pełny tekst zaproszenia:

  „Jak co roku w Niedzielę Palmową obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży. Na XXXII Światowy Dzień Młodzieży 2017 r. papież Franciszek wybrał słowa: »Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny«.

  Tradycyjnie tego dnia w Radomiu organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpocznie się ona o 20.00 przed kościołem św. Jana (fara). W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej przygotowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Niektóre ze stacji będą miały odmienny charakter: inscenizacja, prezentacja multimedialna. Mamy jednak nadzieję, że pomimo nowych form uda nam się zachować modlitewny i refleksyjny charakter Drogi Krzyżowej, jaki pamiętamy z poprzednich lat. Zakończenie spotkania będzie miało miejsce w naszej katedrze, a tuż przed wejściem zostaną rozdane teksty Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży.

  Na całym świecie dzień ten staje się wielkim świętem młodzieży i szczególną okazją do publicznego zamanifestowania swojej wiary. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych uroczystościach nie tylko młodzież, ale wszystkich mieszkańców Diecezji, szczególnie Radomia i okolic.

  Bp Henryk Tomasik”

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół