• facebook
 • rss
 • Mocne wejście w Wielki Tydzień

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 10.04.2017 00:45

  W nabożeństwie Drogi Krzyżowej, które przeszło ulicami Radomia, wzięło udział około 3 tys. osób, głównie ludzi młodych.

  - Bardzo lubię tę modlitwę. Przychodzę tutaj od kilku lat i wchodzę w Wielki Tydzień z solidnym duchowym bagażem. On pozwala mi na przeżywanie Triduum Paschalnego - mówi Natalia.

  Na tegoroczną Drogę Krzyżową, która przeszła ulicami Radomia od fary do katedry, rozważania przygotowali członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. - Podstawą stała się treść tegorocznego orędzia papieża Franciszka na XXXII Światowy Dzień Młodzieży: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Staraliśmy się z jego treści wybrać te fragmenty, które będą pasowały do każdej ze stacji Drogi Krzyżowej - mówi Dawid Bukalski, prezes KSM Diecezji Radomskiej.

  - Pisaliśmy te rozważania, zapraszając do współpracy członków KSM z różnych parafii i miejscowości. Do dwóch stacji przygotowaliśmy prezentację multimedialną i pantomimę - dodaje ks. Grzegorz Łabądź, diecezjalny asystent KSM.

  W przygotowanie Drogi Krzyżowej włączyło się wiele ruchów, stowarzyszeń i organizacji. Z pomocą pospieszyły władze miasta, policja, harcerze i Rycerze Kolumba. A nad całością czuwało Duszpasterstwo Akademickie z ks. Mariuszem Wilkiem, duszpasterzem tego środowiska.

  Na koniec uczestnicy otrzymali przed katedrą tekst papieskiego orędzia na tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży.

  Wędrowanie ulicami miasta budzi często zaskoczenie, ale też różne reakcje i refleksje. Z jednej z mijanych kawiarni wyszło kilka osób. - Widzę, że Kościół definitywnie po mnie przyszedł - powiedziała młoda dziewczyna. I był w tej reakcji rezonans apelu papieża Franciszka, by Kościół szedł na peryferie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół