• facebook
 • rss
 • Na peryferiach

  dodane 04.05.2017 00:00

  Klerycy dziękują za wsparcie i opowiadają o swoim powołaniu.

  Od kilkunastu lat w Niedzielę Dobrego Pasterza, która jest szczególnym dniem modlitw o powołania, klerycy wraz z wychowawcami i wykładowcami odwiedzają parafie w dwóch dekanatach naszej diecezji. – To abp Zygmunt Zimowski dał impuls, aby seminarium duchowne nie zamykało się tylko do tego, co się dzieje tutaj, ale żeby także wychodziło na zewnątrz. Papież Franciszek w czasie pontyfikatu też zachęca do wychodzenia na peryferie. To wychodzenie z seminarium dokonuje się od kilkunastu lat poprzez związaną z Niedzielą Dobrego Pasterza i jedną z niedziel w listopadzie obecność kleryków w poszczególnych parafiach.

  Jeżdżą tam razem z księżmi wychowawcami, profesorami, którzy głoszą kazania. Klerycy nie są tylko tłem, ozdobą, ale i żywym argumentem na to, że Bóg jest, działa w tym świecie, bo czymże jest działanie Boga, jak nie myśl, aby swoje życie poświęcić w pełni sprawom Bożym na świecie? Ci młodzi ludzie mówią o tym swoim rówieśnikom na spotkaniach z ministrantami, dzielą się świadectwem powołania przez Boga do tego, aby do świata wnosić Boży pierwiastek. I to się dzieje – wyjaśnia ks. prał. Jarosław Wojtkun, rektor radomskiego seminarium.

  W najbliższą niedzielę seminaryjną – 7 maja – klerycy udadzą się do dekanatów wierzbickiego i zwoleńskiego. Będą posługiwać przy ołtarzu i spotykać się z grupami parafialnymi. – Zachęcam ich, by opowiadali nie tylko o życiu w seminarium, bo seminarium nie jest celem samym w sobie. Oni opowiadają o swoim powołaniu i o kapłaństwie, do którego dążą, którego pragną, które jest ich miłością, radością. Dziękują też diecezjanom za wsparcie – mówi rektor.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół