• facebook
 • rss
 • Królewna się nie nudzi

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 04.05.2017 13:45

  Czy do czytania książek można zachęcić dzieci? Na to pytanie odpowiedzieli drugoklasiści w PSP nr 3 w Radomiu.

  I to odpowiedzieli w bardzo ciekawy sposób. Ich wychowawczyni Małgorzata Słyk i bibliotekarka Sabina Waniek zaprosiły uczniów do udziału w przedstawieniu „Królewna się nie nudzi”. Spektakl miał premierę w szkole, podczas pasowania na czytelnika klas pierwszych. Uczniowie poprzez to miniprzedstawienie pokazali, że nie zabawki są najważniejsze w kształtowaniu młodego człowieka, ale właśnie książka, która może zaprowadzić ich w różne ciekawe miejsca dziecięcej fantazji.

  - Dzięki czytaniu mogą przeżyć wiele przygód i jeśli będą sięgać do różnych książek, nigdy nie będą się nudzić, bo każda książka będzie im proponowała zupełnie inna przygodę - tłumaczy Joanna Rutka, wicedyrektor PSP nr 3.

  Teraz dzieci wspólnie z wychowawcami zaprosiły na przedstawienie swoich młodszych kolegów i koleżanki z sąsiadującego ze szkołą Przedszkola nr 8. - To zaproszenie związane jest z integracją naszych placówek oświatowych i dzieci, które do tych palcówek chodzą. Informacja o tym przedstawieniu znalazła się również na plakatach na osiedlu. Dlatego wśród widowni gościliśmy także osoby dorosłe, które skorzystały z naszego zaproszenia - dodaje J. Rutka.

  A przedstawienie, choć aktorzy są bardzo młodzi, podobało się i tym najmłodszym, i tym trochę starszym. Słowa uznania należą się nie tylko paniom, które przygotowywały dzieci, ale i tym, którzy zadbali o oprawę sceniczną. Dekoracje i kostiumy były po prostu świetne.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół