• facebook
 • rss
 • Projekty przyjęte, można głosować

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 11.05.2017 15:41

  Rekordowa liczba projektów, bo aż 185, znalazła się na karcie do głosowania na przyszłoroczny budżet obywatelski. Wyboru najciekawszych radomianie dokonają między 15 maja a 14 czerwca.

  Zgłoszone przez radomian projekty są bardzo zróżnicowane. Ich listę możemy znaleźć na stronie: www.radom.pl. - Wszystkim wnioskodawcom należą się słowa podziękowania, bo projektów zgłaszanych do budżetu obywatelskiego jest coraz więcej i są one coraz ciekawsze. Wśród projektów, na które będzie można oddać swój głos, znalazły się, co nas bardzo cieszy, pomysły dotyczące promocji miasta czy projekty związane z umacnianiem naszej lokalnej tożsamości, np. murale. Oczywiście, nie zabrakło projektów związanych z tzw. małą architekturą. Tu widać wyraźnie, że mieszkańcy odchodzą od tzw. twardych projektów i coraz częściej zgłaszają pomysły ważne z punktu widzenia lokalnych społeczności - mówi prezydent Radosław Witkowski.

  Na karcie do głosowania znajdą się również - podobnie, jak w latach ubiegłych - projekty obejmujące budowę placów zabaw, siłowni plenerowych, chodników i ścieżek rowerowych.

  - Do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego zostało zgłoszonych 357 wniosków. Wszystkie zostały najpierw ocenione przez merytoryczne wydziały Urzędu Miejskiego, a następnie zajął się nimi zespół opiniujący. Część projektów została odrzucona z powodu nieustalonej własności gruntów, przekroczenia maksymalnej kwoty 600 tys. zł lub wykroczenia poza kompetencje gminy miasta Radomia. Niektóre wnioski - ze względu na podobną treść - zostały połączone w jeden. W ten sposób powstała lista 185 projektów, które znajdą się na karcie do głosowania - wyjaśnia Emil Jaskulski z kancelarii prezydenta.

  Propozycje, które uzyskają największe poparcie, znajdą się w projekcie przyszłorocznego budżetu Radomia. Do podziału - podobnie, jak w tym roku - będzie kwota 4,8 mln zł.

  Głosowanie rozpocznie się 15 maja, a potrwa do 14 czerwca. Stacjonarne urny będą zlokalizowane w: Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Struga 1, od 7.30 do 19.00), Referacie Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (Urząd Miejski w Radomiu, ul. Żeromskiego 53, pok. 104), Biurze Rady Miejskiej (ul. Moniuszki 9), Biurze Obsługi Mieszkańca (Urząd Miejski w Radomiu, ul. Kilińskiego 30, pok. 19, od 7.30 do 16.30). Będą też mobilne punkty głosowania.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół