• facebook
 • rss
 • Przyjdź, Duchu Święty

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 04.06.2017 11:37

  W radomskiej katedrze w wigilię Zesłania Ducha Świętego rozpoczął się V Tydzień Ewangelizacyjny.

  W wigilię Zesłania Ducha Świętego w radomskiej katedrze pw. Opieki NMP spotkali się członkowie wspólnot i ruchów ewangelizacyjnych: Domowego Kościoła, Ruchu Światło-Życie, Szkoły Nowej Ewangelizacji Świętego Dobrego Łotra, wspólnoty neokatechumenalne, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Rycerze Kolumba, Akademicka Wspólnota Jonasza. – Jesteśmy, by u stóp Matki i Królowej w tej świątyni, wołać o nowe Zesłanie Ducha Świętego, dla radomskiego Kościoła, dla naszej diecezji, wspólnot parafii, dla naszych serc.Dlatego otwierajmy szeroko nasze serca, chciejmy usłyszeć Boży głos, zasłuchać się w to, co Chrystus pragnie każdemu z nas powiedzieć. Pragnijmy rozbudzać w sobie wiarę, byśmy za tym Bożym Słowem, słowem Chrystusa, chcieli całym swoim życiem iść – mówił ks. Daniel Reguła - moderator Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre.

  To modlitewne spotkanie rozpoczęło się uwielbieniem Ducha Świętego, później Liturgię Słowa poprowadził ks. D. Reguła.

  Gościem tego wieczoru była s. Julia Dubowska, która była świadkiem cudu eucharystycznego w kościele św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. W swoim świadectwie siostra podkreślała, że wiele razy zadawała Bogu pytanie, dlaczego wybrał dla niej taka drogę i że to ona została świadkiem tego cudownego wydarzenia. - W Kościele dzieją się wspaniałe rzeczy - powiedziała.

  Po adoracji Najświętszego Sakramentu sprawowana była Msza św., której przewodniczył ks. Piotr Walkiewicz, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Diecezji Radomskiej. Homilię wygłosił ks. Łukasz Bociek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół