• facebook
 • rss
 • Rekordy i wyniki bliskie rekordów

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 04.06.2017 23:20

  Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu odbył się Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd.

  Emocji nie zabrakło, a stadion zapisał na kartach swojej historii kilka ważnych wyników. Dyskobol Piotr Małachowski, dwukrotny srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich, osiągnął wynik 69,5 m, najlepszy w tym sezonie.

  Kamila Lićwinko, specjalizująca się w skoku wzwyż, m.in. triumfatorka Uniwersjady w Kazaniu w 2013 r., halowa mistrzyni świata z 2014 roku, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, pokonała wysokość 196 cm, najwyższą w tym sezonie, i próbowała pokonać poprzeczkę na rekordowej wysokości 200 cm. - Bardzo chciałam, może za bardzo, i dlatego byłam zbyt spięta, pewnie dlatego się nie udało. Ale cieszę się, że po poprzednim, niezbyt udanym sezonie moje skoki są coraz lepsze. Teraz trzeba skakać centymetr po centymetrze coraz wyżej i wierzę, że się uda - mówiła po zakończeniu zawodów.

  Na radomskim obiekcie zmierzyły się w biegu na 800 m Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui. W Radomiu zwyciężyła Jóźwik, brązowa medalistka ME z 2014 roku w biegu na 800 m, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Tuż za nią linię mety przebiegła Ennaoui, która w Rio de Janeiro wystąpiła w finale biegu na 1500 metrów. Później zdobyła tytuł mistrzyni Europy w biegach przełajowych wśród młodzieżowców, a w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie wywalczyła brązowy krążek na 1500 m.

  W biegu mężczyzn na 800 m nie zawiódł Adam Kszczot, bodajże jedyna z gwiazd urodzonych w naszej diecezji - w Opocznie. Średniodystansowiec, medalista mistrzostw świata, mistrz Europy, półfinalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Rio de Janeiro zachwycił widownię fantastycznym finałem biegu, który przyniósł mu wygraną.

  Na stadionie MOSiR odbyły się biegi na 100, 200, 400, 800, 1500, 4000 przez płotki (kobiet i mężczyzn), skoki w dal mężczyzn i wzwyż kobiet, pchnięcie kulą mężczyzn, rzut dyskiem mężczyzn, oszczep kobiet. Ponadto organizatorzy zaprosili najmłodszych lekkoatletów do zmagań w biegu na 300 m dziewcząt i chłopców z udziałem najlepszych zawodników, wyłonionych podczas czwartków lekkoatletycznych.

  Pogoda dopisała, a pierwsze krople deszczu, które przerodziły się w rzęsistą ulewę, spadły w momencie dekoracji ostatnich zawodników.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół