• facebook
 • rss
 • Ruszył łańcuszek nominacji

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 16.06.2017 15:10

  Zaczynają się zmiany personalne w diecezji radomskiej. Bp Henryk Tomasik rozpoczął je od wręczenia nominacji proboszczowskich.

  Po modlitwie w kaplicy kurialnej bp Henryk Tomasik podziękował najpierw dwom kapłanom przechodzącym na emeryturę: ks. prał. Józefowi Pawlikowi i ks. kan. Marianowi Mężykowi. Obydwaj są budowniczymi i organizatorami parafii. Pierwszy św. Rafała Kalinowskiego na radomskim os. Ustronie, a drugi św. Brata Alberta w Skarżysku-Kamiennej.

  Następcą ks. Pawlika został mianowany ks. Marek Plewniak, dotychczasowy proboszcz parafii Wilczkowice, a następcą ks. Mężyka - ks. Artur Fura, dotychczasowy proboszcz parafii Pawłów koło Szydłowca.

  Do Wilczkowic (dekanat radoszycki) mianowany został ks. Paweł Bukała, dotychczasowy wikariusz i administrator parafii Wysoka.

  Proboszczem parafii Wysoka (dekanat szydłowiecki) mianowany został ks. Krzysztof Cielniak, dotychczasowy proboszcz parafii Słupica.

  Proboszczem parafii Słupica (dekanat pionkowski) mianowany został ks. Arkadiusz Bieniek, dotychczasowy wikariusz parafii św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu.

  - Wracam do parafii po 19 latach. To była moja pierwsza parafia po święceniach kapłańskich. A więc mogę powiedzieć, że trochę znam to środowisko. Przychodzę, aby kontynuować dzieło ks. prał. Józefa Pawlika - powiedział ks. Plewniak, odbierając nominację proboszczowską. - Przyjdzie coś nowego. Pamiętam ks. Marka, jak był u mnie wikariuszem. Z rozmachem organizował grupy oazowe. Mam nadzieję, że nie utracił tej operatywności i dynamizmu - mówi o swym następcy ks. Pawlik.

  Także ks. Fura był wikariuszem na swym nowym probostwie w Skarżysku-Kamiennej: - Stawiam na rodzinę. Ona jest fundamentem. To będzie mój priorytet w działalności duszpasterskiej. Nie wolno przy tym zapominać o dzieciach - powiedział.

  Z kolei ks. Bukała jest pełen ufności, że podoła obowiązkom proboszcza. Przygotowały go do tej roli ostatnie dwa lata, gdy administrował parafią z powodu choroby proboszcza.

  - Dziękuję za dotychczasową prace duszpasterską i zapraszam do podjęcia nowych wyzwań. Życzę siły na tych kolejnych etapach posługiwania. Chrystus jest najważniejszy - powiedział bp Tomasik przed udzieleniem błogosławieństwa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół