• facebook
 • rss
 • Księża pokonali ojców

  mg

  dodane 03.07.2017 13:37

  Na sportowo rozpoczęli wakacje członkowie Ruchu Światło-Życie.

  Po raz 6. doszło do wyjątkowego spotkania piłkarskiego, w którym księża pokonali ojców reprezentujących Domowy Kościół - gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie. Spotkaniu towarzyszył również wyjątkowy piknik rodzinny.

  - Przede wszystkim jednak chcieliśmy manifestować naszą radość po pełnym przeżyć Roku Miłosierdzia oraz uroczystościach związanych z rocznicą śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie - mówi Michał Podlewski z Domowego Kościoła. - Radujemy się również z faktu, że dzięki zaangażowaniu wielu życzliwych osób i zdobyciu partnera w postaci Fundacji Lotto, udało się nam wybudować plac zabaw z zewnętrzną siłownią w Ośrodku Rekolekcyjnym w Dąbrówce - dodaje.

  Mecz, jak zwykle, toczył się w duchu fair play, a reprezentacja księży, którą dowodził sam ks. Grzegorz Lipiec, moderator Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej, wzięła rewanż za ubiegłoroczną porażkę i wygrała 7:6.

  - Cieszę się, że jest taka inicjatywa, podczas której mogą się spotkać ojcowie z synami i córkami, porozmawiać z sobą, powalczyć, a przez tę walkę na boisku także do siebie się zbliżyć i zacieśnić więzi - powiedział ks. Lipiec. - Festyn rodzinny i zaangażowanie tak wielu osób pokazują, że Kościół to jedna wielka rodzina. My wspieramy małżeństwa, cieszymy się, gdy są szczęśliwe, ale możemy się też dużo się od nich nauczyć - podsumował.

  Wspomniany festyn z roku na rok przybiera ciekawsze formy. Oprócz meczu przygotowany był szeroki blok rodzinny, w którego skład weszły gry i zabawy dla dzieci, tańce integracyjne z animatorami młodzieżowymi i po raz pierwszy rozegrana w Radomiu gra oazowo-fatimska.

    Na boisku walka była zacięta, ale w duchu fair play
  Archiwum Michała Podlewskiego

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół