• facebook
 • rss
 • Watykańczycy przy grobie abp. Zimowskiego

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 08.07.2017 12:05

  Zbliża się 1. rocznica śmierci abp. Zygmunta Zimowskiego. Jego współpracownicy z Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia sprawowali w jego intencji Mszę św. w radomskiej katedrze.

  - Jesteśmy tu blisko rok po odejściu abp. Zimowskiego do domu Ojca. Jesteśmy tutaj, aby zaświadczyć o jego wielkiej miłości i poświęceniu dla tej misji, którą sprawował w całym swoim życiu, ale szczególnie na tym ostatnim etapie, kiedy, po zakończeniu posługi jako ordynariusz radomski, był przewodniczącym Papieskiej Rady ds Duszpasterstwa Służby Zdrowia i zwłaszcza kiedy zaświadczył o miłości do Chrystusa swoim cierpieniem w ostatnich dniach przed odejściem z tego świata - mówił ks. Jean-Marie Mate Musivi Mupendawatu, były sekretarz Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Decyzją papieża Franciszka, od 1 stycznia br. rada została włączona do Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

  Ks. Mupendawatu towarzyszył ks. Dariusz Giers, także współpracownik abp. Zimowskiego. Obaj Watykańczycy wzięli udział w pielgrzymce osób chorych, niepełnosprawnych i starszych na Jasną Górę, którą zorganizował Apostolat Chorych. - Znaliśmy ks. arcybiskupa jako człowieka, którego charakteryzowała głęboka pobożność maryjna. Dlatego bardzo dobrze się stało, że mogliśmy połączyć naszą pielgrzymkę na Jasną Górę z odwiedzinami radomskiej katedry i modlitwą przy grobie abp. Zygmunta - mówili.

  Po Mszy św. z gronem wiernych księża Mupendawatu i Giers przeszli do kaplicy, gdzie znajduje się grób arcybiskupa. Tu złożono kwiaty i odmówiono modlitwę za zmarłych. Razem z watykańską delegacją Eucharystię sprawowali ks. Jarosław Wojtkun, rektor WSD, i ks. Grzegorz Zieliński, wykładowca i duszpasterz w radomskiej katedrze.

  W środę, 12 lipca o 18.00, w rocznicę śmierci abp. Zimowskiego, bp Henryk Tomasik będzie przewodniczył Mszy św. za zmarłego pasterza radomskiego.

    Abp. Zygmunta Zimowskiego wspominał ks. Jean-Marie Mate Musivi Mupendawatu, były sekretarz Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół