• facebook
 • rss
 • Zaproszenie do przyjęcia szkaplerza

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 14.07.2017 13:50

  W najbliższą niedzielę ceremonie przyjęcia szkaplerza odbędą się w sanktuariach w Wysokim Kole i Skarżysku-Kamiennej.

  Szkaplerz to przede wszystkim wierzchnia część habitu w niektórych zakonach. Jest to szeroki płat materiału z otworem na głowę, który okrywa barki i plecy. Formą szkaplerza, przystosowanego do noszenia nie przez zakonników, w tym także przez osoby świeckie, są dwa dowolnej wielkości prostokątne wycinki sukna (najczęściej kilkucentymetrowe) połączone dwiema tasiemkami. Zazwyczaj na obu płatkach jest umieszczony wizerunek lub symbol Pana Jezusa i Matki Bożej Szkaplerznej.

  Msza św. z przyjęciem szkaplerza w sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole sprawowana będzie w niedzielę 16 lipca o 12.00.

  - W Wysokim Kole Bractwo Szkaplerza Świętego istniało od XVII w. Ks. Leon Figarski, który był proboszczem w latach 1933-1951, wystarał się ponownie, by proboszcz wysokolski mógł przyjmować do tego bractwa i nakładać szkaplerz święty. Szkaplerze będą przygotowane, nie trzeba ich kupować. Na tę Mszę św. zapraszamy tych, którzy je noszą, i tych, co są wpisani do Księgi Bractwa Szkaplerza tu, w Wysokim Kole. Będziemy się modlili w waszej intencji - zaprasza kustosz ks. Szymon Mucha.

  Msza św. z przyjęciem szkaplerza w sanktuarium MB Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej sprawowana będzie o 18.00

  - Bractwo Szkaplerza Świętego przy skarżyskim sanktuarium istnieje od kilkunastu lat. W najbliższą niedzielę będzie można przyjąć szkaplerz i włączyć się w szeregi bractwa. Eucharystię poprzedzi nabożeństwo różańcowe o godz. 17, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie członków bractwa - zaprasza kustosz ks. Jerzy Karbownik.

    Kaplica łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej
  Marta Deka /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół