• facebook
 • rss
 • Co można robić w parku pod gwiazdami?

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 10.08.2017 16:23

  Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria Łaźnia przygotował dla mieszkańców Radomia spotkania w Parku Kościuszki w letnie popołudnia i wieczory.

  Dużym powodzeniem cieszyły się te o wdzięcznej nazwie „Radomski taniec pod gwiazdami”. Ale takie wieczorne spotkanie to nie tylko taniec. Na scenie prezentowali się różni artyści, przypominając zebranym znane i lubiane przeboje. A chętnych do udziału w tych wydarzeniach nie brakowało, bo to przecież idealna propozycja dla tych, którzy w czasie wakacyjnych dni pozostali w mieście. Wśród tańczących zdecydowana większość to osoby w wieku emerytalnym, ale tych młodszych i bardzo młodych też nie brakowało. Wszystkich łączyło to coś – chęć do tańca i zabawy. Było to widać, bo ustawiony przed muszlą koncertową podest, zapełniał się bardzo szybko kolejnymi roztańczonymi parami.

  - Wnuki wyjechały na wakacje, a my jeździmy w ciągu dnia na działkę i wieczorem, gdy jeszcze mamy siłę, przychodzimy tu do parku. Takie spotkania to bardzo dobry pomysł. Spotykamy tu zawsze różnych znajomych. Porozmawiamy sobie, potańczymy, posłuchamy muzyki. No i jest to na kieszeń emeryta, bo wstęp jest wolny - uśmiecha się pani Irena Zając. Jej mąż, Stanisław, skinieniem głowy „podpisuje się” pod tą wypowiedzią.

  Już dziś rozpoczyna się kolejny cykl imprez w muszli koncertowej i jej najbliższym otoczeniu. O 17.00 zaprezentuje się Teatr Piosenki„Młyn”. To laureaci ogólnopolskich festiwali m.in. Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia 2016. Specjalizują się w programach słowno-wokalnych z nutą dobrego, literackiego kabaretu. Towarzyszy im bogata sekcja instrumentalna. W piątek 11 sierpnia o 18.00 kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Parkowa Fest Rock 2017 Made by Łaźnia, czyli trzeci koncert konkursowy. Wystąpią zespoły: The Poks z Krakowa, Animators z Katowic oraz Crimson Rockets z Warszawy.

  W niedzielę, 13 sierpnia, o 17.00 koncert „Miłość Ci wszystko wybaczy…”. Usłyszymy szlagiery, czardasze i romantyczne ballady w wykonaniu Katarzyny Bochyńskiej-Wojdył (sopran), Andrzeja Płonczyńskiego, legendarnego akompaniatora m.in. Anny German i popularnego „Podwieczorku przy mikrofonie” (piano) oraz Łukasza Ciecierskiego (baryton).

  Również w niedzielę o 21.00 w ramach cyklu Kino na Leżakach na placu przed urzędem miejskim od strony ul. Żeromskiego organizatorzy zapraszają na komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże”.

    Taniec tańcem, ale można też spotkać znajomych i porozmawiać
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół