• facebook
 • rss
 • Karabiny Grot z Radomia dla WOT-u

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 05.09.2017 19:00

  Broń warta 500 mln zł z radomskiej Fabryki Broni trafi do Wojsk Obrony Terytorialnej.

  Umowa została podpisana podczas XXV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Jej stronami są Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. i Jednostka Wojskowa „NIL”. Umowa dotyczy zakupu 53 tys. karabinów typu Grot C 16 FB-M1, produkowanych w radomskim „Łuczniku”. Michał Dworczak, wiceminister obrony, poinformował na Twisterze, że kontrakt opiewa na prawie pół miliarda złotych.

  - To bardzo ważny kontrakt dla Fabryki Broni. Cieszę się, że negocjacje zakończyły się sukcesem, a umowa została podpisana. Polska broń trafi wreszcie na wyposażenie Sił Zbrojnych RP, bo warto pamiętać, że karabinek Grot z rodziny karabinków Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej jest całkowicie polską konstrukcją, opracowaną wspólnie przez Fabrykę Broni i Wojskową Akademię Techniczną. Jako prezes Fabryki Broni jestem z tego powodu niezwykle dumny - powiedział Adam Suliga, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” - Radom sp. z o.o.

  Błażej Wojnicz, prezes zarządu PGZ S.A., podkreśla, że jest to jeden z największych kontraktów na dostawy broni strzeleckiej dla Sił Zbrojnych RP w ciągu ostatnich kilkunastu lat. - Szczególnej wagi temu wydarzeniu dodaje też to, że po raz pierwszy w tej skali do jednostek trafią karabinki niebędące wersją rozwojową dotychczasowych modeli, a całkowicie nową konstrukcją, opracowaną przez polskich inżynierów i techników zgodnie z najnowszymi światowymi trendami konstruowania broni strzeleckiej - wyjaśnia B. Wojnicz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół