• facebook
 • rss
 • Bp Henryk Tomasik o ustawie "Zatrzymaj aborcję"

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 12.09.2017 11:55

  Ordynariusz radomski popiera i prosi o zaangażowanie się w zbiórkę podpisów w diecezji pod projektem ustawy "Zatrzymaj aborcję".

  Pasterz Kościoła radomskiego wydał specjalny komunikat. Błogosławi wszystkim, którzy walczą o prawa nienarodzonych dzieci i prosi o modlitwę. Oto treść komunikatu:

  "Czcigodni Kapłani, Drodzy Parafianie!

  W ostatnim czasie odbyło się 376. Zgromadzenie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, które zapoznało się z obywatelską inicjatywą ustawodawczą »Zatrzymaj aborcję«, »mającą na celu większą ochronę życia dziecka poczętego w perspektywie powiększającego się zakresu eugeniki prenatalnej«. Polscy biskupi poparli zbieranie podpisów pod nią i wyrazili to w oficjalnym dokumencie podsumowującym spotkanie.

  Mamy zapewne w pamięci słowa naszego rodaka papieża Jana Pawła II, który tak wiele razy podkreślał, że jeśli naruszy się prawo człowieka do życia w tym momencie, w którym poczyna się on jako człowiek, godzi się pośrednio w cały ład moralny, który służy zabezpieczeniu nienaruszalnych dóbr człowieka.

  Nie możemy zapominać o tym, że życie jest darem danym nam od Boga, a Kościół ma obowiązek bronić prawa do życia.

  Dlatego z całego serca popieram organizowanie zbiórek podpisów pod projektem ustawy »Zatrzymaj aborcję» na terenie naszej diecezji oraz błogosławię wszystkim, którzy walczą o prawa nienarodzonych dzieci.

  Jednocześnie bardzo proszę wszystkich księży proboszczów oraz Was, drodzy parafianie, o gorliwe zaangażowanie się w przedstawioną inicjatywę oraz modlitwę.

  Otaczam Was modlitwą i błogosławię

  Bp Henryk Tomasik"

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół