• facebook
 • rss
 • Rusza Radomska Liga Ministrantów

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 12.09.2017 14:32

  Swój udział w lidze wspólnoty Służby Liturgicznej Ołtarza dekanatów radomskich mogą zgłaszać do 25 września.

  Radomska Liga Ministrantów organizowana jest już czwarty raz. - Przede wszystkim chodzi nam o to, by liturgiczne zespoły młodzieżowe poprzez sport i współzawodnictwo mogły wzajemnie się poznać, współpracować i zintegrować. Spotkania ministrantów na boisku piłkarskim są świetną okazją do dobrej zabawy, zmagań sportowych, kształcenia woli i charakteru, zdrowej rywalizacji, a także modlitwy, od której będzie zaczynał się każdy mecz. Do udziału zaproszeni są chłopcy, którzy przy parafii pełnią funkcję lektorów starszych (gimnazjum, liceum), jak również w kategorii juniorów (szkoła podstawowa) - mówi ks. Daniel Glibowski, organizator wydarzenia.

  Podobnie jak w zeszłym roku, wprowadzone zostanie rozróżnienie na dwie grupy. - Dziesięć drużyn, które zajęły w zeszłym roku czołowe miejsca, utworzą pierwszą ligę, pozostałe drużyny, jak również te nowo zgłoszone, swoje mecze będę rozgrywać w Drugiej Lidze - wyjaśnia ks. Glibowski.

  Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 września pod adresem: radomskalm@gmail.com, jak również telefonicznie: 509 310 397 - ks. Daniel Glibowski. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest uiszczenie opłaty w wysokości 100 zł od drużyny. Kwota ta w całości przeznaczona zostanie na kupno nagród i dyplomów.

  Spotkanie organizacyjne dla księży opiekunów oraz kapitanów drużyn seniorskich odbędzie się 26 września o godz. 20 w parafii św. Brata Alberta.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół