• facebook
 • rss
 • Viventi Caritate 2017

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 12.09.2017 15:24

  Ta nagroda honoruje ludzi, szczególnie z lokalnych środowisk, których działalność pozostawia trwałe ślady.

  Viventi Caritate (Żyjącemu Miłością) jest nagrodą Funduszu im. bp. Jana Chrapka. Jej ideą jest ukazanie postaw ludzi, którzy przeżywają swoje życie z pasją wiary i chęcią służenia Chrystusowi. Na wyróżnienie mogą liczyć osoby, które w heroicznym, codziennym, nieraz cichym trudzie, działając charytatywnie, zmieniają rzeczywistość wokół siebie.

  Laureatami są osoby działające w lokalnych środowiskach, których dzieła zostawiają trwałe ślady - takie, które zostawić może tylko autentyczne świadczone dobro. Wzorem takich postaw był bp Jan Chrapek.

  Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać członkowie Kapituły Funduszu im. bp. Jana Chrapka oraz instytucje, organizacje pozarządowe i osoby fizyczne.

  Nagroda jest przyznawana osobom, grupom osób, instytucjom za wybitną działalność na polu charytatywnym, społecznym, kulturalnym, a inspirowaną wskazaniami Ewangelii do miłowania czynem i prawdą. Poprzez tę nagrodę Fundusz im. bp. Jana Chrapka chce przywoływać pamięć o swoim patronie.

  Nagroda Viventi Caritate jest wyróżnieniem symbolicznym o znaczeniu prestiżowym. Laureatowi wręczana jest statuetka oraz dyplom.

  Zgłoszenie kandydata musi zawierać:

  - dane osoby zgłaszanej (imię nazwisko) lub instytucji

  - określenie obszaru i kierunków działania (metod i wykorzystywanych środków),

  - określenie wartości, jakim służy działalność kandydata,

  - opis znaczących osiągnięć, zasług i postaw kandydata

  - ewentualne rekomendacje i wszelkie materiały świadczące o kandydacie

  - dane teleadresowe podmiotu zgłaszającego

  Dokumenty dotyczące kandydatów do nagrody należy składać (nadesłać) do 9 października, do siedziby Caritas Diecezji Radomskiej ul. Kościelna 5, 26-600 Radom lub na email: radom@caritas.pl

  Laureata tegorocznej nagrody poznamy 18 października w radomskiej katedrze, w czasie obchodów 16. rocznicy śmierci bp. Jana Chrapka.

  Fundacja im. bp. Jana Chrapka tradycyjnie wydała Kalendarz Diecezji Radomskiej 2018. Wkrótce będzie on do nabycia w parafiach oraz w radomskich księgarniach im św. Kazimierza (ul. Malczewskiego 1) i Maryjackiej (ul. Sienkiewicza 13).

  - Kalendarz zaskakuje tematyką. Są w nim pokazane zdjęcia i sylwetki 12 ostatnich papieży. Notki o papieżach przygotował ks. Albert Warso, który pracuje w Watykanie w Kongregacji Doktryny Wiary. Ofiary za kalendarz, niezmiennie 5 zł, przeznaczone zostaną na szeroko pojmowaną działalność pomocową dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej - również poprzez Program Stypendialny - prowadzoną przez Fundusz im. bp. Jana Chrapka - powiedział ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół