• facebook
 • rss
 • Smutny spór przy ul. Radosnej

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 13.09.2017 20:15

  Zamiast opłacanej ochrony, by było taniej i z tym samym skutkiem, działacze radomskiego PiS proponują tabliczki informujące o zagrożeniu.

  Spór dotyczy kładki nad ul. Szarych Szeregów, która połączyła ul. Żwirową z ul. Radosną. Krótko po zakończeniu budowy, została zamknięta z racji wad konstrukcyjnych.

  - W naszej ocenie wydatki na ochronę kładki nad ul. Szarych Szeregów są nieuzasadnione, bo tej ochrony po prostu nie ma. Za co miasto płaci 11 tys. zł miesięcznie? - pytają Karol Gutkowicz i Kinga Bogusz, działacze radomskiego Prawa i Sprawiedliwości.

  Od strony ul. Żwirowej wejście na kładkę zagrodzone zostało barierkami. Z drugiej strony, a więc od ul. Radosnej, stoi budka, z której wejścia na kładkę pilnują ochroniarze. Umowa z firmą ochroniarską obowiązuje do września. Natomiast program naprawczy kładki ma zakończyć się wraz z końcem listopada. Działacze PiS-u pytają o zasadność wydawania pieniędzy na ochronę kładki. Do tej pory władze miasta miały na ten cel wydać 70 tys. zł. - Te pieniądze można było przeznaczyć na pomoc poszkodowanym w nawałnicach na Pomorzu - mówią działacze PiS.

  Podczas konferencji prasowej zwołanej przy spornej kładce działacze PiS zaproponowali, ich zdaniem dużo lepszy i tańszy sposób ochrony, tabliczki, na których widnieją ostrzeżenia: "Niebezpieczeństwo, wejście surowo wzbronione" i "Wstęp wzbroniony, grozi śmiercią".

  Z oceną działaczy Prawa i Sprawiedliwości nie zgadza się Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Na antenie Radia Plus Radom mówił, że ochrona interweniowała już kilka razy, by nikt niepowołany nie dostał się na kładkę. - Jestem zaskoczony, że po raz kolejny przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości są przeciwko bezpieczeństwu mieszkańców Radomia - ocenia K. Frysztak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół