• facebook
 • rss
 • Rycerze i róże

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 26.09.2017 00:06

  - Działania, które planujemy podjąć, mają przede wszystkim spełniać jeden warunek - by rada służyła Kościołowi i ludziom - mówił brat Leszek Jagiełło, delegat rejonowy.

  Rada Rycerzy Kolumba 16385 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Radomiu świętowali podniosłą uroczystość. Było to wprowadzenie na urząd funkcjonariuszy, którzy w nowo rozpoczętym roku bratnim będą kierować radą.

  Uroczystość, którą poprowadził brat Jagiełło, poprzedziła Msza św. w radomskiej katedrze. Delegat rejonowy wręczył insygnia - symbole władzy - nowym funkcjonariuszom, którzy wcześniej złożyli przyrzeczenie.

  Kapelanem Rady nr 16385 ponownie został ks. kan. Krzysztof Ćwiek i on pierwszy otrzymał symbol władzy. Jako następny otrzymał je Wielki Rycerz brat Wojciech Barankiewicz, wybrany na tę funkcję przez współbraci. Insygnia pobłogosławił i poświęcił kapelan rady.

  Zwracając się do Wielkiego Rycerza, brat Jagiełło powiedział: - Zostałeś wybrany przez swoich braci, by w tym roku bratnim przewodniczyć waszej radzie. Jako dyrektor administracyjny rady jesteś bezpośrednio odpowiedzialny za jej działalność i sukcesy. Twoi bracia okazali ci zaufanie i wiarę, że możesz być wspaniałym liderem. Udowodnij im, że mieli rację. Pamiętaj, że to dzięki ich współpracy tyle już osiągnąłeś. Pamiętaj, że zawsze najważniejsze jest dobro zakonu. Najcenniejszą rzeczą, jaką posiada rada, są jej członkowie.

  Po insygnia bracia podchodzili w towarzystwie żon. Panie otrzymywały czerwone róże.

  Po uroczystości rycerze i ich goście spotkali się przy herbacie.

  Rycerze Kolumba rozpoczęli swoją działalność w Polsce w roku 2006. Rada Dyrektorów Rycerzy Kolumba na posiedzeniu w lutym 2011 r. podjęła decyzję, aby uczynić Polskę Radą Stanową. Pierwsza konwencja stanowa, gdzie ukonstytuowała się Rada Stanowa oraz wybrano delegata stanowego, odbyła się w maju 2011 roku w Częstochowie, natomiast uroczyste wprowadzenie na urząd w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach - w czerwcu 2011 roku. W Polsce są rady lokalne, które prowadzą własne inicjatywy. Przełożonym Rycerzy Kolumba w Polsce jest delegat stanowy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół