• facebook
 • rss
 • Aniołem zostać można

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 28.09.2017 01:25

  - Chcemy, żeby nasi podopieczni wyrośli kiedyś na dobrych chrześcijan - mówi s. Sylwia Kaźmierczak.

  Dla Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej Oratorium Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła w Radomiu święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała jest dniem wyjątkowym. Siostry tradycyjnie łączą święto swojego patrona - św. Michała Archanioła - z inauguracją zajęć w świetlicy. Centralnym punktem tego dnia jest Msza św. w kaplicy oratorium, a do wspólnej modlitwy siostry zapraszają dzieci, ich rodziców i opiekunów.

  Eucharystię inaugurującą rok szkolny w placówce sprawował ks. Mirosław Nowak, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu. Zwracając się do dzieci, przypomniał im, że św. Michał Archanioł opiekuje się nami i broni nas przed złem. Ksiądz zachęcał dzieci, aby były posłuszne Bogu, rodzicom, opiekunom i wychowawcom. Mówił, że jeśli tak będą postępować i będą grzeczne, to ludzie będą o nich mówić, że są jak dobre anioły.

  Po Mszy św. na wszystkich czekał poczęstunek. Później dzieci pod fachowym okiem animatora Krzysztofa Murawskiego uczestniczyły w konkursach i zabawach w sali gimnastycznej. W tym czasie rodzice mieli spotkanie z dyrektorem świetlicy s. Sylwią Kaźmierczak i z wychowawcami.

  - W naszym oratorium dzieci mogą liczyć na opiekę wychowawców, którzy również odrabiają z nimi lekcje. Dzieci uczestniczą też w różnych dodatkowych zajęciach, m.in. kulinarnych, plastycznych, komputerowych, baletowo-tanecznych. Mają spotkania z psychologiem i logopedą - mówi s. Sylwia. - Oratorium to świetlica katolicka, która ma również wymiar duchowy. Codziennie modlimy się z dziećmi. Jest to, co prawda, krótka modlitwa, ale codziennie odwiedzamy Pana Jezusa w naszej kaplicy. W pierwszy piątek miesiąca przychodzi do nas kapłan, sprawuje Eucharystię, spowiada dzieci. Uczymy ich na miarę ich możliwości głębszego przeżywania świąt Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia czy innych świąt liturgicznych. Wychowujemy je w duchu chrześcijańskim, przekazujemy wartości chrześcijańskie. Chcemy, żeby nasi podopieczni wyrośli kiedyś na dobrych chrześcijan.

  Świetlica oratorium czynna jest przez cały rok. W czasie wakacji dzieci mają organizowane kolonie w atrakcyjnych miejscowościach i półkolonie na miejscu, w Radomiu. Placówka otwarta jest dla podopiecznych od 14.00. Zajęcia trwają 4 godziny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół