• facebook
 • rss
 • Z Różańcem przeszli przez Południe

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 02.10.2017 02:36

  W parafii pw. Matki Odkupiciela w Radomiu od wielu lat w pierwszą niedzielę października organizowana jest procesja różańcowa - jak podkreślają wierni, to umacnia wspólnotę.

  Po Mszy św., która sprawowana była o godz. 18 przed kościołem Matki Odkupiciela w Radomiu na osiedlu Południe zgromadzili się wierni, by wspólnie odmawiać Różaniec. Z modlitwą przeszli ulicami osiedla. - Różaniec to moja ulubiona modlitwa. Codziennie staram się odmawiać przynajmniej jego cząstkę - mówi parafianka Renata Pawlak. - Odkąd organizowane są procesje różańcowe, staram się w nich uczestniczyć. Modlę się wtedy w intencji mojej rodziny, ale też w ten sposób manifestuję swoją wiarę - dodaje.

  W procesji wraz z wiernymi uczestniczyli duszpasterze: proboszcz ks. kan. Stanisław Kosowicz i wikariusze ks. Mariusz Krycia i ks. Dominik Dryja. - W pierwszą niedzielę października zawsze mamy procesję różańcową. Idziemy po osiedlu odmawiając tę modlitwę i śpiewamy pieśni - mówi ks. Kosowicz.

  Modlitwie towarzyszą rozważania. W tym roku związane były z 100. rocznicą objawień fatimskich. - Podczas nich Matka Boża zachęcała dzieci, by odmawiały Różaniec. To przepiękna modlitwa, która ma już wielowiekową tradycję w Kościele. O jego odmawianie prosiła Matka Boża w Fatimie. Różaniec kochali papieże i zachęcali do jego odmawiania, w tym też św. Jan Paweł II – mówi ks. Kosowicz.

  Jan Paweł II od początku swego pontyfikatu zachęcał do odmawiania różańca. Już w październiku 1978 roku ubiegłego wieku mówił do wiernych: „Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. [...] Oto bowiem na kanwie słów pozdrowienia anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół