• facebook
 • rss
 • Z balu do... Lourdes

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 05.10.2017 13:25

  Dzięki wsparciu członków i sympatyków Akcji Katolickiej niepełnosprawny Daniel mógł pielgrzymować do sanktuarium Matki Bożej we Francji.

  Pielgrzymkę ludzi chorych i niepełnosprawnych do Lourdes zorganizowało Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia z racji 25-lecia Dnia Chorego. Uczestniczyły w niej 4 osoby z diecezji radomskiej, wśród nich niepełnosprawny Daniel z opiekunem Dariuszem Sajakiem z Radomia. Akcja Katolicka już w lutym zorganizowała bal charytatywny dla członków i sympatyków stowarzyszenia, z którego dochód został przeznaczony na wsparcie finansowe wyjazdu Daniela do Lourdes.

  We Francji pątnicy zamieszkali w Domu Pielgrzyma „Notre Dame”, zbudowanym na kształt otwartych ramion, który znajduje się naprzeciw bazyliki sanktuaryjnej. - W Lourdes zwiedziliśmy miejsca związane z życiem św. Bernadetty Soubirou - dom rodzinny i młyny, miejsca pracy zarobkowej rodziców świętej. Każdy z pielgrzymów mógł dotknąć chrzcielnicy znajdującej się w kościele parafialnym, przy której Bernadetta przyjęła sakrament chrztu - opowiada D. Sajak.

  Pielgrzymi codziennie uczestniczyli w Mszach św. w bazylice Niepokalanego Poczęcia, w tzw. bazylice różańcowej i w kościele św. Bernadetty. Razem z pielgrzymami z całego świata wzięli udział w wieczornych nabożeństwach i procesjach - eucharystycznej i różańcowej ze świecami. Odprawili Drogę Krzyżową i odbyli kąpiel w basenach wypełnionych wodą z cudownego źródełka. Wysłuchali konferencji głoszonych przez ks. prał. Arkadiusza Zawistowskiego, duszpasterza służby zdrowia, który oparł je na 4 symbolach charakterystycznych dla objawień w Lourdes: modlitwie, wodzie, świetle i skale.

  - Trzeciego dnia naszego pobytu, przy grocie Massabielle sprawowana była Msza św. dla wszystkich grup pielgrzymkowych z Polski. Oprawę liturgiczną przygotowali chorzy i niepełnosprawni. Podczas tej Eucharystii jedną z intencji było podziękowanie Panu Jezusowi przez ręce Maryi Niepokalanej za darczyńców, członków i sympatyków Akcji Katolickiej z diecezji radomskiej, którzy przyczynili się do wyjazdu Daniela do Lourdes. Daniel odczytał jedno z wezwań modlitwy wiernych - mówi opiekun i dodaje: - To było piękne doświadczenie duchowego i fizycznego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Za to doświadczenie i te przeżycia Daniel raz jeszcze wyraża wdzięczność. Niech Dobry Bóg wszystkich darczyńców obdarza potrzebnymi łaskami, a Maryja Niepokalanie Poczęta wspiera na drodze do nieba.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół